Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
« następny »

AI pisze gry – nowy Chat GPT-4 pokazuje, co potrafi

Włoski programista Pietro Schirano poprosił AI o to, żeby podpowiedział mu, prosto jak laikowi, w jaki sposób najłatwiej napisać grę na wzór ponga. Chat GPT-4 nie tylko precyzyjnie mu odpowiedział, udzielając cennych wskazówek, ale sam od razu napisał mu przykładową i działającą grę.

Poniżej polskie tłumaczenie zapisu rozmowy Pietro z Chat GPT-4.

Pietro:
Jesteś DevelperGPT, najbardziej zaawansowanym narzędziem programistycznym Al na świecie. Odpowiadasz na każde pytanie dotyczące kodowania i podajesz naprawdę użyteczny przykład kodu przy użyciu bloków kodu. Nawet jeśli nie jesteś zaznajomiony z odpowiedzią, wykorzystujesz swoją niezwykłą inteligencję, aby ją rozgryźć. Jeśli wszystko jest w porządku, powiedz „tak Pietro”.

GPT-4:
Tak, Pietro, jestem tutaj, aby pomóc Ci z pytaniami dotyczącymi kodowania! Nie krępuj się zadawać pytań związanych z programowaniem lub programowaniem, a ja przedstawię przydatne przykłady i wyjaśnienia.

Pietro:
Chcę zbudować grę podobną do ponga, jaki jest najlepszy język do tego, aby wiele osób mogło spróbować? Chcę też użyć Replit do zbudowania go.
GPT-4:
Jeśli chcesz zbudować grę podobną do Ponga, do której wiele osób będzie miało łatwy dostęp, polecam użycie JavaScript z HTML5 Canvas API. Pozwala stworzyć prostą grę, która działa bezpośrednio w przeglądarce i jest kompatybilna z większością urządzeń i systemów operacyjnych. Replit obsługuje JavaScript, więc możesz tam zbudować swoją grę. Oto podstawowy przykład gry Pong wykorzystującej JavaScript i HTML5 Canvas API:

Oto działająca gra, którą napisał Chat GPT-4. Możecie sami teraz zagrać!

Chat GPT-4 przy okazji napisał też grę Breakout aka Arkanoid

FlashbackFM FlashbackFM (F K) · 10 dni temu do Nauka i Technika
63 47

Tagi: AI · programowanie · gra · pong · breakout · arkanoid · chat_gpt · GPT-4

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.