Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
« następny »

Polacy stworzyli najlepszą na świecie technologię do syntezy mowy

Mateusz Staniszewski i Piotr Dąbkowski zawstydzili Google, Amazona i Microsoft i swoją technologią zamierzają podbić świat.

„Stoję przed wami nie jako ekspert, ale jako zaniepokojony obywatel” – mówi Leonardo DiCaprio ze sceny podczas szczytu klimatycznego ONZ. Tak zaczyna się krótkie nagranie, które firma Eleven Labs zamieściła 6 września 2022 roku w serwisie YouTube. Do piątej sekundy nie dzieje się nic zaskakującego. Ale potem hollywoodzki gwiazdor zaczyna przemawiać głosami kolejno Joe Rogana, Steve’a Jobsa, Roberta Downeya Jr., Billa Gatesa i Kim Kardashian. Za każdym razem zachowując płynność wypowiedzi, bezbłędnie oddając emocje, z idealnie odwzorowanym tembrem głosu.

Eleven Labs, start-up założony przez Mateusza Staniszewskiego i Piotra Dąbkowskiego w 2022 roku, już zachwycił rynek rozwiązaniem, które pozwala generować syntetyczny głos na podstawie tekstu albo klonować głos na bazie dostarczonej próbki dźwiękowej. Staniszewski i Dąbkowski wierzą, że dzięki tej technologii są w stanie zrewolucjonizować szeroko rozumiany sektor rozrywkowy – od branży audiobookowej po filmową i gamingową. A ich inwestorzy liczą, że młodzi start-upowcy naprawdę mogą tego dokonać – dlatego zainwestowali w ich biznes 2 mln dolarów.

bober88 bober88 (F K) od ElevenLabs · rok temu do Nauka i Technika
33 138
256 73

Tagi: Eleven_Labs · głos · AI · Polacy · synteza · generowany · DiCaprio

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.