Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
« następny »

Atak na rosyjski most — kilkadziesiąt zniszczonych pojazdów i ok. tysiąca zabitych orków

Dziesiątki sztuk zniszczonego sprzętu wojskowego, w tym najnowocześniejsze rosyjskie czołgi T-90M, i około tysiąca zabitych – to wynik ukraińskiego ataku na przeprawę okupanta przez rzekę Doniec. Do zadania tak mocnego ciosu rosyjskiej armii przyczynił się ukraiński inżynier wojskowy Maksym, który po wykonaniu rekonesansu na rzece celnie wytypował miejsce, na jakim okupant rozpocznie budowę mostu. Maksym obserwował teren za pomocą drona i tak opisał przebieg zdarzeń: „Artyleria była gotowa. Udało nam się potwierdzić, że Rosjanie zamontowali siedem części mostu z ośmiu. Wróg przerzucił nawet kilka pojazdów na drugą stronę rzeki. Wtedy nastąpiło ukraińskie uderzenie z użyciem artylerii i lotnictwa”.

Ministerstwo obrony Ukrainy zamieściło na Twitterze zdjęcia zniszczonego rosyjskiego mostu i sprzętu z takim mocnym komentarzem: „Członkowie ukraińskiej armii rozpoczęli sezon wakacyjny dla rosyjskich oddziałów. Niektórzy skąpali się w rzece, inni spalili w majowym słońcu”.

Źródło: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-05-13/wojna-w-ukrainie-atak-na-rosyjski-most-pontonowy-na-rzece-doniec-duze-straty-w-sprzecie-i-ludziach/
FlashbackFM FlashbackFM (F K) od CNN · 2 dni temu do Monster TV
269 89

Tagi: Rosja · Ukraina · rzeka · Doniec · most · pontonowy · sprzęt · atak
Zobacz najpopularniejsze tagi.