Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
« następny »

Kolejarze chcieliby, byś nigdy nie obejrzał tego filmu

Następny
Podobne filmy
Film pokazuje przejazd pociągu Kolei Piaskowej Kotlarnia przez most zsypowy "Wojciech". Publikacja tego filmu wiąże się z niedawnym pismem spółki KP "Kotlarnia" do pasjonata kolei, w którym zawarte są żądania usunięcia zdjęć ww. obiektu opublikowanych 6 lat wcześniej. Jako jeden z argumentów podano niezgodne z prawem wejście na obszar kolejowy. Postanowiłem więc opublikować swoje ujęcia z tamtego miejsca, które powstały w sposób całkowicie legalny. W razie wątpliwości zamieszczam oświadczenie:
"W związku z niedawnymi żądaniami spółki Kopalnia Piasku „Kotlarnia” S.A. dotyczącymi usunięcia zdjęć wykonanych przez pasjonatów kolei, oświadczam, że ujęcia do tego filmu powstały zgodnie z prawem. Zostały nagrane przy użyciu bezzałogowego statku powietrznego w przestrzeni powietrznej zarządzanej przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej. Działki, na których położony jest most zsypowy „Wojciech”, nie są terenami zamkniętymi zgodnie z wykazem opublikowanym przez Ministra Infrastruktury obowiązującym w momencie wykonywania lotów. Nie ma tam również stref lotniczych, które uniemożliwiałyby nagranie tych ujęć. W związku z powyższymi, jako licencjonowany operator bezzałogowego statku powietrznego na podstawie Świadectwa Kwalifikacji wydanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i posiadacz ubezpieczenia OC, miałem prawo wykonywać loty w tym miejscu.
Publikowane przeze mnie treści mają charakter edukacyjny, ukazują działanie mostu zsypowego i dokumentują jego funkcjonowanie u schyłku eksploatacji. W ten sposób osoby zainteresowane mogą go zobaczyć bez konieczności oglądania zdjęć „promujących zachowania niezgodne z prawem”. Nie zachęcam nikogo do odwiedzania tego miejsca i nie udzielam informacji na temat jego lokalizacji".

Więcej o sprawie (szczegóły, treść pisma, prawdopodobne przyczyny) można przeczytać tu: https://www.facebook.com/zakaz.fotografowania/posts/3750723124980281

Co do samego obiektu:
Most podsadzkowy / zsypowy / samowyładowczy Wojciech to unikatowa konstrukcja powstała w 1913 roku, umożliwiająca łatwy rozładunek piasku. Pudło wagonu unoszone jest za pomocą rolek, które najeżdżają na prowadnice mostu. Następuje załamanie podłogi i grawitacyjny rozładunek. Niegdyś takich obiektów na terenie Śląska i Zagłębia było ponad 100. Obecnie czynne są tylko 2, przy czym eksploatacja tego obecnego na filmie niebawem się zakończy (zamknięcie i złomowanie planowane było na grudzień 2020).
Pociąg towarowy na filmie ciągnięty jest przez lokomotywę TEM2-157.
fakszirak_ fakszirak_ (F K) od KolejFilmy · 9 miesięcy temu do Moto
335 46

Tagi: kolej · piaskowa · pociągi · towarowe · kolej · przemysłowa · zsyp · piasek

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.