Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
« następny »

Wyburzanie z detonacją wiaduktu w Niemczech

Następny
Podobne filmy
A45 w Niemczech jest obecnie rozbudowywana do trzech pasów w NRW. Wiadukt Eisern musi ustąpić miejsca nowej konstrukcji w pobliżu Siegen. Teraz nastąpiła rozbiórka - a 2000 widzów obejrzało spektakl na miejscu.

W ostatnią niedzielę (18 października) struktura o długości 327 metrów, wysokości do 50 metrów i wadze 12 000 ton przewróciła się na północ przy użyciu 61 kilogramów materiałów wybuchowych.

Wysadzenie było skomplikowane: południowa strona mostu musiała pozostać nieuszkodzona, ponieważ ruch na niej nadal przebiega podczas fazy budowy, kiedy A45 jest rozbudowywana do sześciu pasów w Siegerland. 500 detonatorów trzeba było ustawić i zapalić w taki sposób, aby ta połowa wiaduktu Eisern nie zapadła się, jak zwykle bywa w takich sytuacjach, ale odchyliła się na bezpieczną stronę - co zostało wyraźnie osiągnięte.

Rozbudowa A45 to jeden z największych projektów budowy dróg w Nadrenii Północnej-Westfalii. 38 mostów wymaga odnowienia. Dopóki północna strona wiaduktu Eisern nie zostanie odbudowana, ruch będzie kontynuowany w obu kierunkach po starej, południowej stronie. Dopiero wtedy ta również zostanie wysadzone w powietrze. Cały nowy zespół wiaduktów powinien zostać ukończony w 2024 roku.
Vates Vates (F K) od AbbruchSchrotti · 1 miesiąc temu do Amatorskie
148 65

Tagi: Niemcy · detonacja · wyburzanie · wiadukt

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.