Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
« następny »

Jak bawili się Amerykanie w Iraku?

Materiał przekazany przez jednego z żołnierzy ukazuje amerykańskich najemników z byłej już grupy militarnej Blackwater, która w czasie okupacji była jednym z klientów George'a W. Busha i jego ziomków. Na filmie widać, jak potrącają kobietę i jadą dalej nie udzielając jej pomocy oraz jak ostrzeliwują przypadkowe samochody.

Ostatecznie amerykański Departament Stanu podziękował Blackwater za pomoc nakładając 42 mln dolarów kary, co przyczyniło się do rozwiązania organizacji, która wznowiła działalność pod zmienioną nazwą.
Blackwater oskarżona została m.in. o: nielegalny eksport broni do Afganistanu, interesy w Południowym Sudanie bez autoryzacji rządu USA oraz świadczenie nie do końca legalnych usług militarnych w wielu krajach bez wiedzy, a tym bardziej zgody rządu USA.

Administracja Obamy z kolei nagrodziła Academi (byłą Blackwater) kontraktem na 250 mln dolarów w zamian za pracę na rzecz Departamentu Stanu oraz Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) działających (do dnia dzisiejszego) w Afganistanie.
htr htr (F K) od LeakSource2012 · rok temu do Monster TV
154 63

Tagi: blackwater · Irak · USA · Ameryka · wojsko · najemnicy · wojna · okupacja

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.