Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
« następny »

Bracia chrystusowcy zagłuszają zdrowaśką człowieka, który przypomniał ich grzechy

Następny
Podobne filmy
Akcja z filmu miała miejsce podczas rekolekcji w Zakonie Chrystusowców, 4 sierpnia 2019. Tytułowa modlitwa zaczyna się po tym, jak chłopak przypomina tę historię, w drugiej minucie.

Ich były już członek, 10 lat temu więził i gwałcił trzynastoletnią dziewczynkę. Zakon przez parę lat udawał, że nic się nie stało, bo braciszek normalnie do zakonu należał, a wyleciał kiedy dorosła już dziewczynka założyła zakonowi sprawę o odszkodowanie i wygrała w pierwszej instancji milion złotych.

Film został upubliczniony przez braciszków wbrew woli osoby, która na nim występuje (świadczy o tym dźwięk pochodzący z mikrofonu zakonnego), tylko po to, by społeczność fanów chrystusowców go nękała, co też się dzieje i co kolega opisuje na wykopie:

>> Chrystusowcy wbrew mojej woli wypuścili nagranie z rekolekcji prowadzonych przez swój zakon. Ale może to dobrze, bo krążą plotki, że zrobiłem tam coś strasznego, a dzięki temu ludzie mogą sami to ocenić na spokojnie. Znalazłem ten film w internecie opatrzony wulgarnym komentarzem pod adresem moim i ofiary. Nie znam tego człowieka. Po prostu od kiedy zająłem się tą sprawą, jacyś dziwni ludzie zaczęli komentować moje wpisy na FB.

> Parę osób ma mi za złe, że swoim wystąpieniem popsułem im wtedy dobry humor. Uważam jednak, że życie jednego człowieka jest cenniejsze niż dobre samopoczucie 200 innych ludzi.

> Przepraszam za błędnie podany wiek ofiary. Wynikało to z mojej niewiedzy w tamtym czasie. Niewiedza była spowodowana brakiem udzielania nawet podstawowych informacji przez zakon. W istocie Roman B. nawiązał niestosownie poufały kontakt ze swoją ofiarą, kiedy miała ona 12 lat. Jednak do pełnych stosunków dochodziło po jej 13. urodzinach.

> W żadnej formie nie wyrażałem zgody na nagrywanie, a tym bardziej publikowanie mojego wizerunku. Obraz pochodzi z lustrzanek organizatorów rekolekcji (chrystusowców), a dźwięk z ich mikroportu przypiętego do statywu. To właściciele tych nagrań zdecydowali się to zsynchronizować i przekazać chorym psychicznie ludziom https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_gynuKVvZSLDvaFm1brcTeiLdQrjXMyDg.jpg

> Poza tym nie jestem antyklerykałem i cały czas kocham mój Kościół. Wierzę, że to wszystko się dobrze skończy. Że wyjdziemy z tego silniejsi jak diecezja w Bostonie. Że Kościół będzie najbezpieczniejszym miejscem dla dzieci, jak obecnie w Irlandii. Na razie długa droga przed nami i dużo pracy do tego celu.
joemonster joemonster (F K) od W obronie ofiar · rok temu do Monster TV
233 193

Tagi: chrystusowcy · pedofilia · kościół

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.