Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
FAQ > Ikonkowo


 1. Co to jest ikonka ?
  Jest to niewielkich rozmiarów znak graficzny. Każda z ikonek JoeMonsterowych posiada swój własny skrót, tzw. znaczek. Gdy wpiszesz go na forum, po wysłaniu posta w jego miejscu pojawi się wybrany obrazek. Ikonki dzielimy na osobowe (imienne) i nieosobowe (bezimienne). Ikonki osobowe reprezentują danych bojowników, natomiast ikonki nieosobowe symbolizują jakieś uczucia lub stan ducha.
 2. Jak wstawiać ikonki?
  Należy wpisać: :nazwa_ikonki. Nazwy wszystkich ikonek dostępne są pod adresem: https://joemonster.org/forum/smiles
 3. Czy można wstawiać wszystkie ikonki, czy istnieją jakieś ograniczenia?
  Można używać wszystkie ikonki. Należy jednak pamiętać, że ikonki przypisane konkretnym bojownikom używamy, gdy zwracamy się do danej osoby, gdy mówimy o niej lub z zachowaniem szczególnej ostrożności tak, aby nikogo nie urazić.

  Przez zachowanie szczególnej ostrożności uważa się takie działanie, które nie powoduje powstania złych skojarzeń związanych z bojownikiem, którego ikonka została użyta oraz nie wywołuje kontrowersji na forum. Aby uzyskać całkowitą pewność, że zachowano szczególną ostrożność przy wykorzystaniu ikonki osobowej zaleca się uzyskanie zgody na jej użycie od bojownika, któremu jest ona przypisana.
 4. Jak mogę otrzymać swoją własną ikonkę?
  Przydzielaniem ikonek zajmuje się Quixote i to on decyduje czy dana osoba zasłużyła by ją otrzymać. Jego decyzje są nieodwołalne i ostateczne. Kiszot może także Ci pomóc w wyborze i przerobieniu odpowiedniej ikonki.
  Pamiętaj: ikonki, którymi można się podpisać, oraz których mogą użyć inni bojownicy zwracając się do danej osoby to najwyższe JoeMonsterowe wyróżnienie. Przyznawane są za wyjątkowe poczynania, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Także myśl, twórz, zaskocz nas wszystkich, a może zostaniesz nagrodzony.

  Uwaga: Przyznawanie ikonek leży tylko i wyłącznie w gestii Redakcji. To my decydujemy, komu ją przyznać. Jeśli na nią zasłużyłeś, nie pisz do nas, my skontaktujemy się z Tobą. Wszelkie próby wywierania na nas nacisków grożą wyciągnięciem surowych konsekwencji łącznie z możliwością przesunięcia terminu rozpatrzenia podania o przyznanie ikonki do 50 lat!
 5. Co się dzieje z nieużywanymi ikonkami ?
  Jeżeli zauważymy, że któryś z bojowników nie pojawia sie od dłuższego czasu na forum JM i nie używa swojej ikonki, zostaje on naszą decyzją tej ikonki pozbawiony. Nie całkowicie - przez miesiąc od usunięcia ikonki z listy będzie ona znajdować się pod adresem http://www.joemonster.org/images/quixote/nick_bojownika.gif.
  Osoba, której ikonkę usunięto będzie więc miała miesiąc na przekonanie nas wszystkich, że rekonstytucja ikonki jest wskazana, a swe posty będzie mogła opatrywać ikonką wklejoną z podanego adresu. Nad całością czuwa zawsze czujny Quixote.
 6. Wykaz ikonek nieosobowych (bezimiennych)
  :(
  :)
  :-)
  :>
  :C
  :D
  :ave
  :banan
  :bry
  :cmok
  :cyk
  :diab
  :dyg
  :glask
  :gw
  :hot
  :ke
  :kul
  :literat
  :love
  :mad
  :mur
  :nie
  :obry
  :onjejkwiatek
  :onmuloda
  :podziw
  :pompon
  :rotfl
  :sesese
  :sex
  :siostra
  :szczypior
  :szmak
  :tuli
  :wow
  :zdrap1
  :zdrap2
  :ziew
  ;)
  ;D


  Stan na dzień: 20 lipca 2004

  Ostatnio dodane ikonki:

  Jeżeli masz jakieś uwagi, nastąpiły zmiany lub uważasz że coś w FAQ'u powinno się jeszcze znaleźć, wal śmiało do Strzelca, który wysłucha Ciebie, a w przypływie dobrych chęci może nawet i spełni Twoje prośby.

  W sprawach ikonek uderzaj bezpośrednio do Redaktora Quixote'a.
 7. :onmuloda? co to kufa jest?
  Oddajmy głos najlepiej zorientowanej w tej sprawie osobie, Ciuśkowi:

  Historia
  "Termin "onmuloda" wziął się z naturalnej potrzeby uzyskiwania nowych wyrazów w potocznym słownictwie. Otóż jakieś 3 lata temu wraz z moim serdecznym przyjacielem dopadłem netu "na sztywno", co wiązało się z ciągłym przesiadywaniem na forumach, czatach i "gadulcu". I właśnie w tym ostatnim można było wpisywać w trójkątnych nawiaskach <> różne słowa, które zamieniały się w ikonki. Jednym z tych terminów było "onajego". (Finalnie, jak wszyscy wiedzą, po takim zabiegu pojawia się ikonka pani całującej pana.) I to właśnie stało się inspiracją dla SMS'a, którego dostałem od rzeczonego kumpla. Pozdrawiał mnie w nim srodze i fest dziękował za jakąś przysługę. Do tego stopnia, że w takich nawiaskach <> wpisywał teksty typu , , i rzeczone właśnie. Do tego stopnia mi się ten tekst spodobał, że spadłem z krzesła. Niedługo po tym wprowadziłem go na HP. I tak już został! Nawet dorobił się srogiej ikonki..."

  Znaczenie
  ""Onmuloda" pojawia się na forumach JM dość często. Osobiście odbieram tę ikonkę jako dziękczynną, wszak mimo dwuznaczności tego wyrażenia (jednym kojarzy się z zimnym słodyczem, ale innym od razu seks we łbie) ikonka, którą zaproponował Quixote pokazuje jak jeden chłopczyk daje loda drugiemu. W dodatku czarny białemu! Taki gifek doskonale odzwierciedla znaczenie "onmuloda" na JM. Z moich spostrzeżeń wynika, że ikonkę tę stosujemy kiedy chcemy komuś podziękować za przysługę, kiedy chcemy kogoś pocieszyć (taki lodzik na osłodę!), ewentualnie w postach typu "seks i wóda", gdzie dzieją się rzeczy na miarę seksualnych libacji alkoholowych - wtedy "onmuloda" może kojarzyć jak najbardziej z TYM DRUGIM!!!"

  Tyle Maciej na temat tej ikonki. Swego czasu powstały również za sprawą Kiszota różnego rodzaju mutacje na czele z :onamuloda oraz :onamukabanosa. Poniżej kilka z nich:
[ Wróć na stronę główną FAQ ]