Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
FAQ > Ujarzmić wyszukiwarki


 1. Mam super kawał, ale boję się że już był. Jak mogę to sprawdzić ?
  Musisz skorzystać z podstawowego narzędzia każdego wrzucacza, czyli z wyszukiwarki. Najważniejsza z nich, do przeszukiwania zasobów strony głównej znajduje się pod adresem http://www.joemonster.org/search.php. Wyszukiwarkę kawałków mięsnych znajdziesz pod adresem http://www.joemonster.org/phorum/search.php?f=3. Oprócz tego każde forum posiada własną wyszukiwarkę, do której łatwo dotrzeć dzięki umieszczonym linkom.
 2. Nie mogę znaleźć dżołka a innym to się udaje. Dlaczego ?
  Spróbuj zastosować się do poniższych instrukcji :
  - ustaw termin, od którego wyszukiwarka ma rozpocząć szukanie na "bez limitu",
  - wrzucaj do wyszukiwarki tylko wyrazy kluczowe, czyli takie, które są najbardziej charakterystyczne dla danego dżołka i które na pewno pojawiają się w jego różnych wersjach, ponieważ stanowią o jego sensie,
  - nie wrzucaj wyrazów z polskimi literkami z ogonkami - często i gęsto na forumie wrzucane są dowcipy z uciętymi ogonkami.

  Gdy posiadasz jakiś długi tekst, jest wielce prawdopodobne że nikomu nie chciało się nic w nim przerabiać, więc jeśli pojawił się na JM to w tej samej formie; możesz więc spokojnie zaznaczyć dłuższy fragment tegoż tekstu i wkleić go wprost do wyszukiwarki.

  Inny problem to dżołki tłumaczone. Trudno je czasem odnaleźć, gdyż różne tłumaczenia tego samego dżołku mogą w bardzo dużym stopniu mogą od siebie odbiegać.

  Jeśli mimo wszystkich zabiegów nadal nie możesz znaleźć szukanego tekstu, to najprawdopodobniej przyczyną tego jest:
  - brak wpłaty z tytułu korzystania z licencji na wyszukiwarkę - wypełnij przelew i wyślij pieniądze; wpłat możesz dokonać także w każdym okienku pocztowym (10-15 minut);
  - stara wersja wyszukiwarki - musisz ją uprgejtować, najnowsza wersja dostępna zawsze jest na stronie producenta (5 minut);
  - brak kompatybilności pomiędzy wyszukiwarką a systemem - sformatuj dysk twardy;
  - wada wzroku - konieczna będzie wizyta u okulisty i zakup nowych okularów (do 2 dni); jeżeli masz już okulary, wystarczy je tylko przetrzeć (do 2 minut).

  Redakcja nie bierze odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku skorzystania z powyższych rad.
 3. Jak szukać zamieszczonych obrazków , zeby ich nie wrzucać ponownie ?
  Wrzucasz do szukajki nazwę pliku. Czasem zdarzy się że się uda. Ale jeśli Twój obrazek ma nazwę "01.jpg" to mogą być z tym kłopoty - wtedy musisz zdać się na swój instynkt.
 4. Jak mogę odnaleźć dane użytkowników ?
  Wchodzisz do wyszukiwarki ze strony głównej, wpisujesz nicka, stawiasz kropeczkę przy "Przeczesz: użytkowników" i włala.
 5. Nie mogę odnaleźć linków do wyszukiwarki !
  Nie powinno byź z tym problemów... ale na wszelki wypadek _Rene przygotował taki śliczny screenik:  Jeżeli masz jakieś uwagi, nastąpiły zmiany lub uważasz że coś w FAQ'u powinno się jeszcze znaleźć, wal śmiało do Strzelca, który wysłucha Ciebie, a w przypływie dobrych chęci może nawet i spełni Twoje prośby.[ Wróć na stronę główną FAQ ]