< > wszystkie blogi

Recenzje i rankingi filmów

Z natury jestem krytykiem, lecz zawsze dosterzegam plusy

Jaki obejrzeć film we dwoje? Zestawienie 7 najlepszych filmów 2022 roku

23 września 2022
Filmy we dwoje, czy i Tobie kojarzą się z typowymi romansidłami, w których co scena odechciewa Ci się żyć, a Twoja ukochana, tylko co rusz zerka, że “ona by tak chciała żyć, jak ta filmowa bohaterka”?


Cóż, choć faktycznie ogólnie przyjęło się, że filmy we dwoje to typowe filmy na wieczór o miłości lub szeroko pojętych romansach, to aktualnie trend ten się mocno odwrócił i coraz częściej spotykamy się z bardziej zróżnicowanymi gatunkami. Te, jak i wiele więcej znajdziecie na stronie filmen, która to pomoże Ci miło spędzić niejeden romantyczny wieczór. Użyj obecnej na niej wyszukiwarki i sprawdź sam gdzie obejrzeć idealny seans.
Nim jednak do tego dojdzie, pora na kilka sprawdzonych podpowiedzi.

Oto ranking najlepszych filmów

Poznaj najlepsze filmy 2022 roku do obejrzenia we dwoje.


Zacznijmy od klasyka, stary dobry film

Amelia, to klasyczna komedia romantyczna, którego wielu nie trzeba przedstawiać. Jeśli jednak jakimś cudem nie miałeś z nim styczności, koniecznie warto go wybrać na wieczorny seans. Twórcy serwują nam tutaj produkcję pełną różnych emocji, jak i znakomitą ścieżkę dźwiękową.

Pora na nieco nowoczesności

Ona, to kolejna ciekawa propozycja, która, mimo że nawiązuje do miłości, jest obrazem bardzo przyszłościowego problemu, z jakim zetknie się nasze społeczeństwo. Znakomita gra aktorska Joaquin Phoenix oraz barwna scenografia daje niezapomniane wrażenia, które musisz zobaczyć na własne oczy.

Miły film na wieczór

Czas na miłość to świetny film romantyczny, który nie wyróżnia się niczym szczególnym, a zarazem jest pełna miłego nastroju i dawki ciepła. Szukając czegoś prostego, a zarazem przyjemnego do oglądania, koniecznie warto zahaczyć właśnie o to dzieło. To dzieło a zarazem ta historia miłosna dostępna dostępna jest prawdopodobnie na Netflix lub Vider.

Odrobina świątecznej magii

Last Christmas to kolejna propozycja choć mocno świąteczna. Niewątpliwie jest doskonałym przykładem filmu do obejrzenia we dwoje. Romantyczna, choć zaskakująca historia o tytule jak klasyczna piosenka (więcej na https://pl.wikipedia.org/wiki/Last_Christmas_(piosenka) ) z Emilią Clark da CI wiele radości podczas seansu. No i ta bajkowa scenografia, na pewno obudzi w Tobie ducha świąt.

Tylko się nie popłacz - wzruszający film romantyczny

Marley i ja to produkcja dla prawdziwych twardzieli. Choć główne opowiada historię właściciela z psem, to miłość do rodziny, w tym swojego zwierzaka jest tutaj znakomicie przedstawiona. Przed seansem zachęcamy do przygotowania sporej ilości chusteczek. Na pewno się przydadzą, a jeśli będzie nam mało przygód tego pogodnego psiaka, to zawsze jest książka, na której film bazuje.

Pierwsze spojrzenie

Annie Hall, to jedna z pierwszych komedii romantycznych w dziejach kina, a zarazem doskonały wybór, jako film na wieczór. Doskonała gra aktorska, masa nagród, w tym cztery Oscary i piękna muzyka. Przekonaj się sam, czemu warto zobaczyć to dzieło. Tu warto podkreślić, że jest to pierwszy film Woddy’iego Allena.

Tamte dni tamte noce

Choć tytuł Tamte dni tamte noce (sprawdź filmweb) nie jest może idealnym tłumaczeniem, to poza nim wszystko w tym filmie jest perfekcyjne. Poczynając od głównej roli, w którą wcieli się Timothée Hal Chalamet, poprzez muzykę, scenografię, a także samą historię. Nic dodać, nic ująć. Produkcja ta jest idealnym wyborem jednakowo na wieczór we dwoje, czy też do oglądania ze znajomymi.

Parę słów podsumowania

Jak możemy dostrzec, filmy we dwoje, to nie tylko stricte miłosne dzieła lub komedie romantyczne. Niektóre z nich mogą nas bardzo zaskoczyć i otworzyć na całkowicie nowe gatunki. Dlatego też nie martw się, że i tego wieczora będziesz się nudzić podczas seansu.

Wybierz coś z zaproponowanej przez nas listy lub sprawdź pełne możliwości wyszukiwarki filmów i seriali online, by przekonać się, jak wiele jest znakomitych filmów do obejrzenia we dwoje. Gwarantujemy, że nie będziesz tego żałować.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • Filmy na blogu online to świetny sposób na dzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami ze światem. Dzięki wideo online możesz rozmawiać o wszystkim, co chcesz, bez żadnych ograniczeń.
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu zwiadowcafilmow
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi