< > wszystkie blogi

zdrowiek's blog o zdrowiu

suplementy - opinie i recenzje

Problem ze swędzącymi uszami

10 października 2021
Swędzenie uszu to bardzo przykra dolegliwość, która ma przeważnie swoje korzenie w niewłaściwej pielęgnacji uszu. Jak radzić sobie z tym problem i pozbyć się swędzenia bez wizyty w aptece?

Dlaczego uszy swędzą?

Bardzo częstą przyczyną takiego stanu rzeczy jest zła pielęgnacja uszu. W dalszym ciągu czyścisz swoje uszy patyczkami i wydaje Ci się, że to najskuteczniejsza metoda, by zadbać o higienę uszu? Jesteś w błędzie. Ten archaiczny sposób jedynie pogłębia problem ponieważ przyczynia się do ubijania woskowiny i zatykania przewodu słuchowego!

Jak można przeczytać na portalu https://naturalab.edu.pl/swedzenie-ucha-jak-sobie-z-nim-radzic/ większość przypadków swędzenia uszu jest spowodowana właśnie przez nieodpowiednie czyszczenie małżowiny. Ubicie woskowiny głęboko w uchu to sposób na poważne zapalenie ucha, które może skończyć się na antybiotykoterapii.

Jak więc prawidłowo czyścić uszy?

W aptekach kupić można wiele środków, które działają na zasadzie rozpuszczania woskowiny usznej. Ich stosowanie dla wielu osób jest mało przyjemne. Uczucie mokrego ucha, które pojawia się po zastosowaniu takich środków nie dla każdego jest fajne.

Prawda jest jednak taka, że wszystkie te drogie specyfiki można z powodzeniem zastąpić wykorzystując wodę i mydło. Tak! To prawda! Do czyszczenia uszu nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych środków ani tym bardziej patyczków. Można to zrobić wodą i własnymi palcami.

Nasze palce mają taką grubość, że nie będziemy w stanie ubić woskowiny a usuniemy wyłącznie jej nadmiar, który osiada na zewnętrznej stornie ucha. To zdecydowanie najlepsza metoda na czyste i zdrowe uszy.

Czy można całkowicie pozbyć się woskowiny usznej?

Wiele osób czyszcząc uszy dąży do całkowitego wyeliminowania woskowiny. Nie biorąc przy tym pod uwagę, że ma ona swoją funkcję i pomaga odpowiednio nawilżyć ucho. Co ważne woskowina ma jeszcze jedno zadanie - sprawia, że drobne zanieczyszczenia są wraz z nią usuwane!

Jak łatwo zauważyć nie można całkiem się pozbyć woskowiny bo nasze uszy będą ją ciągle produkować. Więcej o tym zagadnieniu na Naturalab
 


Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi