< > wszystkie blogi

Chińskie zakupy

Moje chińskie zakupy

Alibaba / Aliexpress zawiesza sprzedaż masek i produktów do dezynfekcji dla Polski

24 marca 2020
W związku ze stanem epidemii spowodowanym przez Koronawirusa, Polski rząd blokuje sprzedaż masek, rękawiczek, kombinezonów medycznych oraz produktów dezynfekujących na witrynach związanych z handlem elektronicznym. Właściciel Aliexpress, czyli Alibaba zawiesza możliwość zakupu tych produktów na swoich platformach dla polskich odbiorców. Całkowita sprzedaż zostanie zawieszona od 24 marca 2020 roku aż do odwołania (Treść komunikatu z portalu Alibaba.com). Do tego czasu można jeszcze dokonać zakupu np. z europejskich magazynów, w tym z Polski.
Aliexpress zaczyna powoli ograniczać wyniki wyszukiwania dla tych produktów. Poniżej przedstawiam kilka słów kluczowych, które jeszcze działają a zakupu można dokonać z polskiego magazynu (witryna musi być w wersji global)
Można użyć kuponów Aliexpress, aby obniżyć finalną cenę zamówienia.
W przypadku zakupu z innych sklepów tj. Banggood (sprawdź tutaj), Gearbest trzeba liczyć się z tym, że urzędy celne rekwirują wszelki sprzęt medyczny przy odprawie celnej zgodnie z ustawą (w takim przypadku warto wybrać rodzaj przesyłki Priority Line – paczki dostarcza kurier)
Maski z polskiego magazynu
Można również zakupić z magazynu w Hiszpanii z przewidywaną datą dostawy na 31.03.2020 ( z tego linka)
Rękawiczki z polskiego magazynu
Żel antybakteryjny do rąk z polskiego magazynu

 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi