< > wszystkie blogi

studiokosmetyki's absurdlog

Potwornie kosmetyczny blog

Mikrodermabrazja diamentowa.

15 kwietnia 2017
Mikrodermabrazja to zabieg oczyszczający skórę twarzy, idealny na okres wiosenny.
mikrodermabrazja w Kielcach

Mikrodermabrazja.

Peeling mechaniczny za pomocą kryształków diamentu.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych traktowanych przez niektórych również jako oczyszczanie twarzy jest mikrodermabrazja.
Zabieg mikrodermabrazji jest bardzo lubianym zabiegiem ze względu na jego bezbolesność i nieinwazyjność. Nie ma również jakiś szczególnych przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu. Głównym jest cera naczyniowa i wrażliwa. Osoby z cera naczyniowa i widocznymi teleangiektazjami nie powinny wykonywać zabiegu jakim jest mikrodermabrazja z uwagi na wysokie prawdopodobieństwo pogorszenia się stanu skóry. Zabieg oczyszczania twarzy przy pomocy głowicy do mikrodermabrazji polega na kontrolowanym zasysaniu fałdu skóry i ścieraniu warstwy rogowej naskórka przy użyciu głowicy z drobinkami diamentu.

Wyróżnia się kilka rodzajów mikrodermabrazji :

  • diamentowa,
  • korundowa
  • tlenowa (oxybrazja)
O mikrodermabrazji diamentowej mówiliśmy powyżej. Teraz kilka słów o korundowej. Mikrodermabrazja korundowa lub inaczej (proszkowa) działa podobnie, z tym że do złuszczania naskórka wykorzystuje mikronizowane kryształki glinu. Organiczny proszek jest wypychany pod ciśnieniem, ściera obumarły naskórek oraz usuwa wszelkie zanieczyszczenia.
Urządzenie do wykonywania zabiegu mikrodermabrazji korundowej ma dwie końcówki – z jednej wypychana jest wiązka korundu, do drugiej zasysany jest martwy naskórek. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona przez kilka godzin.
Zabieg mikrodermabrazji tlenowej jest wykonywany przy użyciu urządzenia, które emituje strumień tlenu, który wyrzucany jest pod wysokim ciśnieniem. Dodatkowo, tlen jest zmieszany z płynem fizjologicznym, służącym do infuzji. Mikrodermabrazja tlenowa przynosi skórze takie same korzyści jak zwyczajna mikrodermabrazja, ale ma ona dodatkową zaletę. Efekt dermabrazji naskórka uzyskany w ten sposób jest uzupełniony poprzez dotlenienie skóry właściwej. Skóra jest lepiej odżywiona oraz dotleniona.
Oczyszczanie twarzy przy użyciu mikrodermabrazji jest traktowane raczej jako zabieg odświeżający i ułatwiający absorpcję (wchłanianie) składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Polecane jest osobom bez poważniejszych problemów skórnych typu: łojotok, trądzik, mocno zanieczyszczona cera, zblokowane pory skórne. Więcej o tym peelingu twarzy tutaj : mikrodermabrazja Kielce
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • Cellulit, odchudzanie, jędrna skóra, młody wygląd, brak zmarszczek - to tematy, które poruszamy na naszym blogu. Zapraszamy do czytania i komentowania.
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu studiokosmetyki
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi