< > wszystkie blogi

studiokosmetyki's absurdlog

Potwornie kosmetyczny blog

Spuchnięte nogi.

8 kwietnia 2017
Spuchnięte kostki i łydki to problem, który pojawia się najczęściej wtedy, gdy na dworze robi się ciepło. Przyczyną z reguły jest siedzący tryb życia, mało ruchu i związane z tym niewłaściwe krążenie.
spuchnięte nogi
Masaż na dokuczliwa opuchliznę nóg.
Problem "ciężkich nóg" dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, ale częściej dotyka jednak kobiety. Opuchliźnie stóp i łydek sprzyja chodzenie na wysokich obcasach, siedzenie lub stanie przez długi czas w jednej pozycji. Rzadszą przyczyną jest upośledzenie naczyń limfatycznych oraz przyjmowanie niektórych leków , które w znacznym stopniu zatrzymują wodę w organizmie. Suplementy diety mogą być czynnikiem wspomagającym leczenie obrzęków oraz zapobiegającym ich powstawaniu. W przypadku obrzęku bądź dużej opuchlizny warto dowiedzieć się gdzie jest wykonywany zabieg drenażu limfatycznego manualnego. Niektóre gabinety proponują kombinezony bądź urządzenia przeznaczone do tego celu, ale tak naprawdę nic nie zastąpi precyzji ludzkich rąk, która w przypadku drenażu limfatycznego jest bardzo potrzebna.
Drenaż limfatyczny
polega na powolnym przepychaniu limfy w kierunku węzłów chłonnych a tym samym usprawnianiu krążenia krwi. Drenaż (masaż) limfatyczny należy wykonywać bardzo powoli: około 10-15 ruchów na minutę stosując przy tym płynne i pewne ruchy. Jest to zdecydowanie najlepszy sposób na likwidację i zapobieganie wszelkiego rodzaju obrzękom i opuchliźnie.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • Cellulit, odchudzanie, jędrna skóra, młody wygląd, brak zmarszczek - to tematy, które poruszamy na naszym blogu. Zapraszamy do czytania i komentowania.
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu studiokosmetyki
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi