< > wszystkie blogi

przemus222's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Garnitur w kratę - czy pasuje na wesele?

26 lipca 2020
Moda garniturowa oferuje obecnie cały wachlarz przeróżnych stylizacji, a mnogość dodatków jak różne wzory krawatów, poszetek, muszek czy koszul sprawiają, iż męskie ślubne stylizacje są coraz częściej mniej formalne, a ich głównym zadaniem staje się wyrażenie własnego gustu i osobowości mężczyzny. Stąd też popularność garniturów w kratę zamiast tych jednolitych dla pana młodego. Komu taki garnitur będzie pasował?

Garnitur w kratę z kamizelką

Garnitury i kamizelki w kratę pobiły ślubną modę męską, choć przecież krata na garniturach nie jest żadną nowością. Można śmiało stwierdzić, iż trend ten został zapoczątkowany już w latach 20. XX wieku przez księcia Walii Edwarda VIII, od którego zresztą wzięła nazwę jedna z najpopularniejszych garniturowych krat. Przez lata na ślubach i weselach królowały jednak najczęściej garnitury czarne, granatowe i szare, ale kilka ostatnich sezonów zdecydowanie należy do tych w kratę!
Będąc w pracowni krawieckiej lub w salonie mody męskiej, możemy spotkać najczęściej następujące rodzaje krat na garniturach:
- kratę Vichy (Gingham) - nazwa wzoru wzięła się od malajskich posiadłości brytyjskich, skąd zawędrowała do francuskiej miejscowości Vichy; to kratka powstała z połączenia dwóch kontrastujących ze sobą kolorów ułożonych naprzemiennie w regularne linie,
- kratę typu Tartan - wzięła się ona od szkockich kiltów, a dziś jest jedną z najpopularniejszych krat na marynarkach i garniturach; kratę tą tworzą krzyżujące się ze sobą różnej szerokości i barwy pasy, przebiegające w takim samym porządku,
- kratę księcia Walii (wspomniana powyżej) - wzór ten zwany jest również Glenurquahart check, w skrócie glen check lub glen plaid., a tworzy go zestawienie kwadratów pepity różnego rozmiaru ułożonych obok siebie w tym samym porządku,
- kratę Windowpane - krata o wąskich i szeroko rozstawionych liniach, obecnie najmodniejsza grata na garniturach, marynarkach, spodniach oraz koszulach,
- klasyczna pepitka - wzór spopularyzowany przez Coco Chanel, składający się z dwóch kontrastujących ze sobą kolorów.
Co ważne, garnitury w kratę sprawdzają się przy niemal każdym typie sylwetki, trzeba jedynie dobrać wzór pasujący danemu mężczyźnie, a idealnie zrobi to krawiec lub stylista. Dobrze dobrana kolorystyka oraz rodzaj kraty sprawdzą się zarówno na szczupłych i postawnych panach, a także na mężczyznach po dwudziestce jak i u tych co najmniej 20 czy 30 lat starszych.

Garnitur w kratę na wesele - czy wypada?

Garnitury w kratę wybierają dziś zarówno panowie młodzi jak i liczni gości weselni. To lekkie odejście od formalnych garniturów, co oczywiście nie oznacza, że garnitur w kratę jest nieelegancki. Zdecydowanie wypada wybrać się w takim garniturze na wesele, sęk w tym, iż garnitur ma być dobrze skrojony, dobrany do sylwetki, do karnacji, a także do sukni panny młodej. Garnitury w kratę podbijają serca zwłaszcza tych, którzy organizują swoje wesele w klimacie rustykalnym boho lub vintage - zdecydowanie pasują do tych aranżacji. Garnitury w kratę w brązach, beżach czy szarościach pięknie prezentują się w okresach jesiennych, a więc nie pozostaje nic innego jak dać się porwać temu trendowi!

Szukasz garnituru w kratę, a może bardziej tradycyjnego wzoru? Sprawdź koniecznie ofertę sklepu internetowego https://giacomo.pl/ !
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi