< > wszystkie blogi

przemus222's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Jak przechowywać czapki i szaliki?

13 lipca 2020
Odpowiednie przechowywanie akcesoriów, jakimi są np. czapki i szaliki, to nie tylko patent na porządek w garderobie, ale i sposób na ich dłuższe życie i estetyczny wygląd. Dlatego właśnie nie jest to kwestia nieważna, a wręcz przeciwnie- umiejętne przechowywanie i czapek i szalików to wyraz naszego poszanowania własnych przedmiotów oraz pewność, iż posłużą nam one przez co najmniej kilka sezonów. Sprawdź jakie rady daje hurtownia czapek Versoli.pl w tym temacie!

Sprawdź z czego są wykonane

Zdecydowanie inaczej będziemy przechowywać czapki i szaliki bawełniane czy zrobione z tworzyw sztucznych, a inaczej obchodzić się trzeba z czapkami i szalikami wykonanymi z naturalnej wełny. By nie straciły one ani swojego kształtu ani miękkości, trzeba przechowywać je poskładane na płasko. Zdecydowanie unikamy w tym przypadku wieszania ich na haczykach lub na wieszakach. Przed odłożeniem ich do komody lub do szafy (np. po sezonie jesienno- zimowym) trzeba wełniane szaliki i czapki wyprać- wełnę pierzemy rzadko i programem dedykowanym właśnie temu materiałowi. Wyprane i wysuszone wełniane czapki i szaliki można śmiało odłożyć do szafy- by nie zjadły ich mole, warto do szafy włożyć także woreczki zapachowe z lawendą.

Gdzie i jak przechowywać czapki i szaliki?

Nikt z nas nie lubi, gdy jego szafa pełna jest wszystkiego, a drobne akcesoria mieszają się z kurtkami, sukienkami, spodniami i swetrami. W takim misz - maszu nietrudno o zgubienie ulubionej czapki czy najcieplejszego szalika. Zdecydowanie warto więc pomyśleć nad meblami lub nad trikami, które pozwolą sprytnie przechowywać tego typu dodatki.
Jednym ze sposobów na przechowywanie czapek i szalików jest oczywiście trzymanie ich na półkach w przedpokoju- to sprawdza się zwłaszcza w sezonie jesieni i zimy, gdy z czapek i szalików korzystamy na co dzień. Meble do przedpokoju projektowane są właśnie tak, by w każdym komplecie znalazło się odpowiednie miejsce na tego typu akcesoria. Jeśli w naszym przedpokoju stoi szafa, można wieszać w niej szaliki i chusty na wieszakach, a na czapki przygotować sobie kosze z przegródkami, które estetycznie je posegregują- to dobre rozwiązanie zwłaszcza w domach, w których mieszka minimum kilkoro domowników. W sklepach z wyposażeniem wnętrz znaleźć także można całe mnóstwo różnych wiszących organizerów, które wiesza się na drążku w szafie- to także świetny sposób na przechowywanie drobnych akcesoriów, do których należą i czapki, i szaliki.

A co w przypadku, gdy metraż naszego przedpokoju nie pozwala na ustawienie w nim szafy? Z pomocą przychodzą różne kombinacje montażu wszelakich haczyków i wieszaków- to nie tylko ciekawy sposób na przechowywanie odzieżowych dodatków, ale również dobry sposób na niebanalną aranżację przedpokoju. Ten, kto chce się pokusić o prawdziwie oryginalny sposób na przechowywanie czapek i szalików w przedpokoju, może pokusić się o rozwieszenie sznurka, do którego spinaczami przypnie się te akcesoria- to świetny i prostu sposób dla miłośników stylu boho we wnętrzach. Oryginalnymi sposobami na przechowywanie odzieżowych dodatków jest także trzymanie ich w stylowej skrzyni lub w kufrze - to praktyczny sposób i bardzo oryginalny dodatek do wnętrza- na skrzyni można dodatkowo siedzieć, a więc spełnia aż 3 funkcje.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi