< > wszystkie blogi

przemus222's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Plisy inwazyjne czy bezinwazyjne?

30 grudnia 2019
Nie zawsze trzeba korzystać z wiertarki, by zamontować osłony okienne. Zastanawiasz się jednak, jaką metodę wybrać, by założyć rolety plisowane? Wyjaśniamy które lepiej się sprawdzają – plisy inwazyjne czy bezinwazyjne!

Instalacja osłon okiennych wcale nie musi być trudna. Współcześnie istnieje tyle różnych metod, że każdy poradzi sobie z samodzielnym montażem. Jak jednak zakłada się rolety plisowane? Sprawdź na które się zdecydować – plisy inwazyjne czy bezinwazyjne!
Plisy inwazyjne czy bezinwazyjne – czym różnią się te dwie metody montażu?

Pierwszy sposób montażu oznacza proces instalacji osłony okiennej, do którego niezbędne jest użycie wiertarki. Plisy inwazyjne zakłada się uchwyty przykręcane pomiędzy lub na listwy przyszybowe. Bezinwazyjna metoda z kolei nie wymaga wiercenia – wystarczy umieścić profile w specjalnych uchwytach na skrzydle okna, które w żaden sposób nie naruszają ciągłości ramy. Oba rozwiązania mają swoje mocne i słabe strony. Na której najrozsądniej się – plisy inwazyjne czy bezinwazyjne?

Plisy inwazyjne – plusy i minusy

Plisy inwazyjne zdaniem wielu osób lepiej się prezentują, ponieważ bliżej przylegają do szyby. Są przewiercone na stałe, dlatego są też pewniej zamocowane. Nie każdy potrafi jednak poprawnie wykonać nawiercenia, a do tego taki sposób instalacji jest nieco bardziej kłopotliwy np. przy zdejmowaniu plis do czyszczenia. Co więcej, w wynajmowanych mieszkaniach czy stancjach właściciele czasem nie zgadzają się na zakładanie takich instalacji.

Kup plisy na https://www.agatarolety.pl/katalog/kategoria/plisy

Plisy bezinwazyjne – wady i zalety

Plisy bezinwazyjne z kolei zakłada się niezwykle łatwo – wystarczy zaczepić uchwyty na skrzydle i wpiąć profile. Z drugiej strony, taki sposób montażu sprawia, że materiał odstaje od szyby. Może być to wadą, ponieważ mniej atrakcyjnie wygląda i może powodować prześwity. W łazienkach i kuchniach będzie to jednak zaletą – tkanina nie będzie zbierała pary skraplającej się na oknie.

Nie wiesz czy wybrać plisy inwazyjne czy bezinwazyjne? Wybrana opcja ma nie tylko wpływ na trudność instalacji, ale też codzienne użytkowanie. Dobrze rozważ wszystkie możliwości i zastanów się, która metoda montażu lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku!

Kup plisy i rolety na Agatarolety.pl
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi