<< >> wszystkie blogi

przemus222's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Jak sobie radzić z wilgocią w domu?

2020-10-19 12:56:55 · Skomentuj
Nadmiar wilgoci w pomieszczeniach domowych nie dość, iż jest nieestetyczny, gdyż prowadzi do plam z zawilgoceń, to także jest niebezpieczny dla zdrowia, zwłaszcza dla osób borykających się z alergiami oraz z chorobami dolnych i górnych dróg oddechowych. Pleśnie, grzyby i roztocza, które uwielbiają wilgotne warunki mają w zawilgoconych pomieszczeniach idealne możliwości rozwoju, co jest niezwykle niebezpieczne. Warto więc zadbać o to, by jak najwcześniej, gdy tylko zobaczymy problem, starać się walczyć z nadmiarem wilgoci, a sposobów na to jest co najmniej kilka.

Co się składa na cenę tłumaczenia

2020-08-31 14:30:20 · Skomentuj
Ile zapłacę za tłumaczenie? Aż tyle? Nie można taniej? Paul Samuelson powiedział: "inwestowanie powinno być raczej jak oglądanie schnącej farby lub rosnącej trawy. Jeśli chcesz emocji, weź 800 dolarów i ruszaj do Las Vegas". Przekład ma służyć Twoim celom. Wspomóc Cię w rozwoju. Szybciej pokonać problem. Ktoś potrzebuje przetłumaczyć dokumenty samochodowe dla sprowadzonego z zagranicy auta. Ktoś inny chce zatrudnić biuro tłumaczeń, aby uwierzytelnić ważne dokumenty.

Oferta telefonów na abonament dla firm - porównanie operatorów

2020-08-26 11:55:38 · Skomentuj
Telefon w firmie to zdecydowanie podstawowa opcja jej funkcjonowania. By firma mogła na co dzień dobrze prosperować, nie wystarczą jedynie odpowiednio dobrani pracownicy i dobry produkt czy usługa, ale także możliwość kontaktowania się telefoniczne czy mailowo z klientami lub kontrahentami, a warto to robić w ramach ciekawej opcji abonamentowej, dzięki której nie martwimy się o telefon ani o Internet w miejscu pracy.

Czy przechowywanie w pojemnikach próżniowych jest zdrowe?

2020-08-20 15:16:57 · Skomentuj
Konsumpcja żywności w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego też wciąż szukamy metod i sposobów na zachowanie świeżości jedzenia, które kupujemy. Niestety wydaje się, iż Polacy wciąż mają trudności z prawidłowym robieniem zakupów- kupują za dużo (zwłaszcza w sezonach około świątecznych), często ulegają promocjom typu 3+1 i niestety wyrzucają bardzo dużo zmarnowanego jedzenia. Jak temu zapobiegać i co robić, by mieć w lodówce żywność jak najdłużej zdatną do jedzenia?

Jak tłumaczyć bibliografię?

2020-08-02 11:54:31 · Skomentuj
Prawidłowy zapis bibliograficzny może być nie lada problemem nie tylko dla zwykłego człowieka, ale i tłumacza. Jak więc uporać się z tą trudnością, aby przekład był wolny od błędów, pomyłek, przeinaczeń czy pominięć? Na pewno nie da się tu pójść jakąkolwiek drogą na skróty, szukać uproszczeń czy jakiegoś rozwiązania. Jak się z tym uporać? Każda osoba, która potrzebuje przetłumaczyć bibliografię powinna zacząć od nauki podstaw, a te niewątpliwie wiążą się z samą bibliografią. W ten sposób zyskasz świadomość co powinno znajdować się na pierwszym miejscu, czy mogą pojawiać się tutaj skróty lub jakie są różnice pomiędzy bibliografią znajdującą się na końcu publikacji naukowej, a taką przygotowaną dla publikacji online. Jak tłumaczyć bibliografię? Sprawdźmy!

Garnitur w kratę - czy pasuje na wesele?

2020-07-26 11:28:22 · Skomentuj
Moda garniturowa oferuje obecnie cały wachlarz przeróżnych stylizacji, a mnogość dodatków jak różne wzory krawatów, poszetek, muszek czy koszul sprawiają, iż męskie ślubne stylizacje są coraz częściej mniej formalne, a ich głównym zadaniem staje się wyrażenie własnego gustu i osobowości mężczyzny. Stąd też popularność garniturów w kratę zamiast tych jednolitych dla pana młodego. Komu taki garnitur będzie pasował?

Błędy w tłumaczeniach, a konsekwencje prawne

2020-07-22 13:29:32 · Skomentuj
Trudno wyobrazić sobie zawód, który nie byłby obarczony ryzykiem popełnienia błędów- robią je nawet najbardziej sławni lekarze czy wysoko wyspecjalizowani żołnierze. Ludzie, w tym także tłumacze, są jedynie ludźmi i błędy zawodowe zdarzają się także im. Ale błędy wymagają wyciągnięcia konsekwencji - a przynajmniej tak być powinno. Konsekwencjami obarczeni są głównie tłumacze przysięgli, którzy na co dzień zajmują się tłumaczeniami ważnych dokumentów, tłumaczeniami dla organów państwa, a także dla policji. Mogą być wobec nich wyciągnięte konsekwencje dotyczące odpowiedzialności cywilnoprawnej jak i zawodowej.

Praca w Niemczech w opiece nad seniorem- co musisz wiedzieć?

2020-07-22 13:27:17 · Skomentuj
Polacy wciąż bardzo chętnie i często wybierają zarobkowanie za granicą- spowodowane jest to wieloma czynnikami, wśród których głównym jest oczywiście kwestia wynagrodzenia. Za granicą zarobić można nawet wielokrotność tego, co zarabia się w Polsce na danym stanowisku. Jednym z najczęstszych zajęć Polaków (choć głównie Polek) za granicą jest praca w sektorze opieki nad osobami starszymi. Co warto wiedzieć o tej branży?

Jak przechowywać czapki i szaliki?

2020-07-13 11:29:42 · Skomentuj
Odpowiednie przechowywanie akcesoriów, jakimi są np. czapki i szaliki, to nie tylko patent na porządek w garderobie, ale i sposób na ich dłuższe życie i estetyczny wygląd. Dlatego właśnie nie jest to kwestia nieważna, a wręcz przeciwnie- umiejętne przechowywanie i czapek i szalików to wyraz naszego poszanowania własnych przedmiotów oraz pewność, iż posłużą nam one przez co najmniej kilka sezonów. Sprawdź jakie rady daje hurtownia czapek Versoli.pl w tym temacie!

Jak zamówić lawetę w Niemczech nie znając języka?

2020-07-02 16:29:54 · Skomentuj
Przykre sytuacje jakimi są awarie, usterki lub kolizje drogowe to sytuacje, które powodują w nas ogromny stres i nerwy. Jeszcze bardziej nerwowo robi się, gdy musimy wezwać pomoc do danego zdarzenia, a np. nie mówimy po niemiecku. Jak sobie poradzić w takich sytuacjach?

12»

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi