<< >> wszystkie blogi

Blog pozycjonowanie - reklama internetowa

Potwornie absurdalny blog o pozycjonowaniu

Hosting - co to jest, z czym się to je

2020-06-15 14:10:00 · Skomentuj
Dla bardziej "internetowych" osób, takie zagadnienia nie są czymś skomplikowanym. Każdy przecież wie co to to jest hosting i co to jest domena... czy aby na pewno?


Klient a hosting i domena

Kilkanaście razy w roku spotykamy się z zagubionym Klientem, któremu przestała działać strona, na pytanie gdzie ma hosting, mówi że nie ma pojęcia o czym mówimy lub mówi, że przecież niedawno opłacił swoją domenę... (najczęściej używając po prostu jej nazwy.)
Wtedy prowadzimy "dochodzenie" gdzie jest hostingodawca i czy faktycznie powodem niedziałania strony było nie opłacenie hostingu.

No właśnie wiec czym jest hosting?

Hosting to po prostu część komputera (serwera), który przechowuje naszą stronę internetową. Posiadanie całego komputera tylko dla naszej strony byłoby niepotrzebne i nieopłacalne. Taki serwer najczęściej ma od kilkudziesięciu do kilkuset stron na swoich dyskach, stąd opłacamy tylko niewielki procent całej maszyny.

Czy każdy serwer / hosting jest taki sam?

Nie, wybierając niskiej jakości firmę, możemy sprawić sobie sporo problemów. Ale o tym i innych zagadnieniach związanych z hostingiem - przeczytacie na naszym blogu: https://www.s90.pl/co-to-jest-hosting-jak-wybrac-dobry-hosting/

Artykuły sponsorowane, jak działają?

2019-12-30 11:36:00 · Skomentuj
To forma reklamy, najczęściej w postaci tekstu + zdjęcia, wideo, załącznika. Oczywiście mówimy tu o artykułach sponsorowanych w internecie, prasowe też są ale dziś nie o nich.

Prowadzenie strony internetowej, czyli właściwie co?

2019-12-20 13:09:00 · Skomentuj
Każdy wie, co to znaczy prowadzić stronę internetową no nie? Czy aby na pewno? No właśnie nie, szczególnie wielu przedsiębiorców za prowadzenie strony internetowej uznaje opłacenie domeny i serwera raz w roku...i rokroczny obowiązek spełniony.

Opieka nad stroną internetową / blogiem

2019-11-19 16:03:09 · Skomentuj
Prawie każda firma posiada swoją stronę internetową, wiele osób prowadzi swoje blogi, chociaż już trochę minął boom blogowania, bo spory ruch przejęły portale społecznościowe, ale nie dziś o tym.

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi