< > wszystkie blogi

Medycyna estetyczna

Kosmetologia, anti-aging i zabiegi medycyny estetycznej

Skleroterapia vs zamykanie naczynek za pomocą lasera - co skuteczniejsze?

10 lipiec 2017 ·
 Popękane naczynka na twarzy i kończynach dolnych, zwane potocznie pajączkami, potrafią spędzić sen z powiek niejednej kobiecie - bowiem to płeć żeńska ma właśnie predyspozyje do tych dolegliwości. Należy wspomnieć, że pajączki na nogach i twarzy to nie tylko defekt estetyczny, ale także często rezultat niedrożności naczyń krwionośnych - dlatego zanim skierujemy nasze kroki do gabinetu medycyny estetycznej żeby pozbyć się samych objawów, należy dotrzeć do sedna problemu i umówić wizytę u angiologa, gdzie wykonane zostanie USG żył celem ustalenia problemu z ich drożnością.
 Skleroterapia

Skleroterapia polega na dożylnej aplikacji preparatu obliterującego, który swoim działaniem powoduje zasklepienie się naczynia krwionośnego. Substancja ta może być pianką lub mieć postać całkowicie ciekłą. Samo wstrzyknięcie preparatu dożylnie za pomocą mikro cienkiej igły około pół godziny, zależnie od stadium zaawansowania problemu. Oprócz zamykania popękanych naczynek, za pomocą zabiegów skleroterapii można także usuwać mało zaawansowane żylaki. Po skleroterapii pacjent musi przez kilka tygodni, zgodnie z instrukcją specjalisty medycyny estetycznej, nosić odpowiednie rajstopy uciskowe - do nabycia w sklepach medycznych we Wrocławiu i całej Polsce.

Dowiedz się więcej o przebiegu skleroterapii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skleroterapia

Laserowe zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek za pomocą lasera to zabieg przeprowadzany także w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Do wyboru mamy laserowe zamykanie naczynek za pomocą lasera IPL lub VPL - ten drugi to nowsza generacja urządzenia, gdzie wiązka światła może być dostosowana przez lekarza zależnie od tonu karnacji pacjenta, dzięki czemu gwarantuje to skuteczniejsze działanie lasera. Aby zabieg był bezbolesny, przed zabiegiem na skórę nóg lub szczególnie twarzy nakłada się żel chłodzący. Zapewnia to większy komfort dla pacjenta poddającego się zamykaniu naczynek laserem, niezależnie czy jest to typ urządzenia IPL czy VPL.
Ile trwa taki zabieg usuwania naczynek laserem? Zazwyczaj jest to kilkanaście minut do maksymalnie 30 minut, jednak nie liczmy zbytnio na konkretne wyniki zabiegu już po pierwszym spotkaniu z laserem. Niestety żeby osiągnąć widoczną poprawę potrzeba zabiegi powtarzać w seriach w systematycznych odstępach. Zazwyczaj podczas pierwszej konsultacji lekarskiej, specjalista medycyny estetycznej ustala dokładny plan usuwania naczynek konkretną metodą laserową.
Czy można od razu wrócić do domu po zabiegu? Tak - nie ma wymaganej hospitalizacji, od razu po skończonej sesji naświetlania pacjent może wrócić do codziennych czynności. Należy zawsze stosować się do zaleceń specjalisty, nie forsować nóg po zabiegu przez kilka tygodni. Po laserowym usuwaniu naczynek nie ma konieczności noszenia dedykowanych pończoch (w przeciwieństwie do skleroterapii, jak już wspomniałam).

 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • Karolina, 25 lat, studentka III roku kosmetologii we Wrocławiu. Bloga prowadzę z zamiłowania do dbania o zdrowy tryb życia, własne ciało i samopoczucie. Przekazuję informację o najnowszych trendach w medycynie estetycznej, odpowiadam na najczęstsze pytania przed zabiegiem odnowy lub anti-aging, obalam popularne mity na temat kosmetyków i zabiegów usuwania niedoskonałości skóry i zmarszczek.
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu pipau
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi