< > wszystkie blogi

patronusmed

ciekawostki medyczne

Przenośny koncentrator tlenu - medycyna praktyczna dla pacjentów

21 marzec 2018 ·
Osoby, które mają problemy z oddychaniem, potrzebują czasami niestety ciągłych dostaw tlenu do organizmu. Do tego rodzaju schorzeń stosowana jest butla z tlenem. Na rynku jednak w ostatnim czasie pojawił się koncentrator tlenu, jest to bezpieczniejsza wersja poprzednika, ponieważ butle ze sprężonym tlenem podnosiły ryzyko wybuchu w razie wycieku. Przenośny koncentrator tlenu może mieć również zastosowanie jako stałe źródło tlenu do procesów przemysłowych.

Każdy koncentrator powinien mieć możliwość do stabilnego dostarczania tlenu. Najprostsze modele mają możliwość absorbować azot z powietrza. Zeolit w takim urządzeniu połyka azot zamieniając go w tlen. Dostępne są również modele zapewniające do 10 litrów bogatego w tlen powietrza o wadze i rozmiarach niewiele większych od modeli "pięciolitrowych". Tlenoterapia jest niesamowicie ważna przy schorzeniach układu oddechowego. Pacjent powinien być pod stałą opieką takich przyrządów. Nawet do 17 godzin na dobę.

Koncentratory tlenu są bardzo bezpieczne, ponieważ podczas awarii nie zwiększają ilości tlenu dostępnego w pomieszczeniu przez co nie podnoszą palności przedmiotów łatwopalnych. Są bardzo proste w obsłudze i nie wymagają specjalistycznej wiedzy do prawidłowego użytkowania. Dlatego bardzo często jest wybierany przez osoby starsze do użytkowania w ich własnych domach. Zasilanie takiego urządzenia nie jest kosztowne. Jeśli chodzi o cenę, to również nie jest wygórowana. Nawet średnie jednostki są tańsze od tradycyjnych butli z tlenem.

Baza wiedzy:
Przenośne koncentratory tlenu: https://www.patronus-med.com/przeno-ne-koncentrato...
Stacjonarne Koncentratory tlenu: https://www.patronus-med.com/stacjonarne-koncentra...
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • aparat tlenowy, koncentrator tlenowy, koncentrator tlenu, koncentrator tlenu wypożyczalnia, przenośne koncentratory tlenu, przenośny,aparat tlenowy, pulsoksymetr wypożyczalnia, serwis koncentratorów tlenu, sprzęt medyczny wynajem, sprzęt medyczny wypożyczalnia, wynajem sprzętu medycznego, wypożyczalnia aparatów tlenowych, wypożyczalnia sprzętu medycznego
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu patronusmed
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi