< > wszystkie blogi

patronusmed

ciekawostki medyczne

Koncentrator tlenowy do domu

5 marzec 2018 ·
Ludzki organizm jest niesamowitą maszyną, w której wszystkie części znają swoją funkcję i wiedzą jak współpracować z całą resztą. Jednakże jak z każdą inną maszyną na tym świecie, niekiedy dochodzi do awarii. W medycynie takimi awariami są choroby, które mogą niekiedy wpłynąć na funkcjonowanie całego organizmu i doprowadzić do niebezpiecznych zmian.
Tak też może być podczas chorób, które negatywnie wpływają na funkcję płuc lub serca, tym samym zaburzając funkcjonowanie całego układu oddechowego. Powoduje to, że osoba choroba nie pobiera wystarczająco tlenu. W takich warunkach we krwi chorego podnosi się stężenie dwutlenku węgla, a to w połączeniu z niedoborem tlenu, może mieć bardzo zły wpływ na cały organizm.
Na szczęście istnieją sposoby na to, aby poprawić funkcję układu oddechowego. Jednym z nich jest tlenoterapia. Jak sama nazwa wskazuje, jest to terapia, która wykorzystuje tlen jako środek leczniczy. Podawanie tlenu przez określony okres czasu może znacząco poprawić funkcję płuc i zmniejszyć szkody, jakie powoduje ciągłe niedotlenienie organizmu. Tlenoterapia wymaga urządzenia takiego jak aparat tlenowy, czyli maszyna, która jest w stanie magazynować tlen w postaci, w której można go podać pacjentowi. Z tego też powodu aparat tlenowy często jest też określany jako koncentrator tlenu. Dzięki tej maszynie możliwe jest prowadzenie tlenoterapii w każdym szpitalu. Znaczącą wadą tego podejścia jest to, że aby terapia tego rodzaju przyniosła znaczące skutki, musi być stosowana codziennie i to przez długie godziny. Oznacza to, że pacjent taki musi być nieustannie w szpitalu, aby móc otrzymać odpowiednie leczenie. Z wielu względów jest to uciążliwe, dlatego też na rynku medycznym pojawiło się inne rozwiązanie.
Rozwiązaniem tym jest przenośny koncentrator tlenowy. Jak łatwo można się domyślić po samej nazwie, przenośny koncentrator tlenowy jest w pełni mobilną maszyną. Jest to możliwe między innymi dzięki znaczącemu zmniejszeniu rozmiarów maszyny, przy jednoczesnym zadbaniu o uzyskanie lżejszej wagi, co ułatwia jego przenoszenie.
Dzięki temu tlenoterapia jest możliwa do wykonywania nie tylko w szpitalach, ale również i w warunkach domowych, pod stałą opieką osób bliskich, które zostają odpowiednio przygotowane do obsługi takiej maszyny.
Przenośny koncentrator tlenu może być zakupiony w praktycznie każdym sklepie ze sprzętem medycznym. Jego ceny są bardzo różne w zależności od parametrów technicznych danego modelu. Sprzęt medyczny sam w sobie jest zazwyczaj bardzo drogi, dlatego trzeba liczyć się z tym, że nie będzie to mały wydatek. Nie jest jednak to zakup niemożliwy do dokonania, bo wymagana kwota może być stosunkowo szybko zebrana. Co więcej, warto pamiętać jak wiele korzyści przynosi posiadanie przenośnego koncentratora tlenowego w swoim domu. Pozwala to ograniczyć pobyty w szpitalu do absolutnego minimum i znacznie poprawić komfort życia osoba chorej. Wszystko to sprawia, że przenośny koncentrator tlenu jest inwestycją wartą wszystkich wydanych pieniędzy.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • aparat tlenowy, koncentrator tlenowy, koncentrator tlenu, koncentrator tlenu wypożyczalnia, przenośne koncentratory tlenu, przenośny,aparat tlenowy, pulsoksymetr wypożyczalnia, serwis koncentratorów tlenu, sprzęt medyczny wynajem, sprzęt medyczny wypożyczalnia, wynajem sprzętu medycznego, wypożyczalnia aparatów tlenowych, wypożyczalnia sprzętu medycznego
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu patronusmed
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi