Cztery Kilo Obywatela Mniej

Subiektywne spojrzenie na świat i życie z perspektywy tropikalnej wyspy.

TAJLANDIA: Jak bez bólu zrobić tajskie prawo jazdy?

2017-07-31 21:40:23 · Skomentuj

Moim największym wyzwaniem w Tajlandii było uzyskanie tajskiego prawa jazdy. Nie wiedziałem jak się za to zabrać, ani jak i gdzie załatwić. Informacje znalezione w internecie nie były precyzyjne, a nierzadko nawet sobie przeczyły. Co prawda znalazłem kilka firm, które organizowały kursy jazdy i pośredniczyły w formalnościach, ale żądały opłaty w wysokości 5000 baht! (~550zł). Postanowiłem więc załatwić to sam.

Czytaj całość jak zdobyć tajskie prawko: https://4kilo.pl/tajskie-prawo-jazdy

KOH TAO: nurkowanie w raju, czy po prostu nurkowanie?

2017-07-15 03:26:02 · Skomentuj

Mała, tropikalna wyspa na środku tajskiej zatoki. Dla części przyjezdnych to tylko kolejny punkt wycieczki, czy po prostu następna wyspa do zaliczenia. Jednak koh Tao ma w sobie coś wyjątkowego, a może magicznego?

Na wyspie o powierzchni 21 km2 znajdziesz blisko 100 szkół nurkowania! Możesz tu zrobić prawie każdy kurs związany z nurkowaniem. Od podstawowego do zaawansowanych kursów technicznych. Dlaczego akurat ta mała wyspa uchodzi za światową mekkę nurkowania rekreacyjnego?

Resztę przeczytasz tutaj: https://4kilo.pl/koh-tao-nurkowanie-w-raju/

TAJLANDIA: skąd lewostronny ruch i co z tymi wypadkami?

2017-07-02 13:29:48 · Skomentuj

Tajlandia słynie z wielu rzeczy, często nie koniecznie pozytywnych. Prostytucja – jakby w europie jej nie było… Surowe prawo antynarkotykowe – bo w Polsce nie idzie się do więzienia za gram marihuany…? Również śmiertelność na drogach jest często wrzucanym kamyczkiem do tajskiego ogródka. Jak to jest z tym ruchem drogowym w Tajlandii?

Całość zobaczysz tutaj: https://4kilo.pl/tajlandia-lewostronny-ruch-i-wypadki/

TAJLANDIA: Garnitur szyty w Bangkoku? A komu to potrzebne?

2017-07-01 14:19:27 · Skomentuj

W życiu miałem trzy garnitury. Na komunię, studniówkę oraz jeden uszyty w Bangkoku właśnie. Bliżej mi raczej do szortów i powyciąganej koszulki, niż do spodni na kant. Jednak w życiu mężczyzny przychodzi taki moment, że potrzebuje dobrego garnituru. Kiedy postanawiasz wydać na garnitur równowartość nowego Playstation z wszelkimi możliwymi dodatkami, to powód musi być dobry. Zazwyczaj jest to twój ślub lub pogrzeb.

Przeczytaj całość tu: https://4kilo.pl/bangkok-garnitur-szyty-na-miare

TAJLANDIA: waluta Baht i George Soros

2017-06-12 03:27:00 · Skomentuj
Jak wygląda tajska waluta i co wspólnego ma z nią znany spekulant George Soros? Co trzeba zrobić, aby dostać dożywotni zakaz wjazdu do Tajlandii? Zobacz: Czytaj całość: Tajska waluta Baht i zakaz wjazdu dla Georga Sorosa

TAJLANDIA: jaka tu jest pogoda i co z tymi deszczami?

2017-05-29 03:00:12 · Skomentuj

Przeglądam fora dotyczące Tajlandii. Czasem mogę w czymś pomóc, a czasem sam się czegoś nauczę. Cyklicznie powtarzające się pytania o pogodę skłoniły mnie do pochylenia się nad tym tematem. Zazwyczaj o pogodzie mówi się, jak nie zostaje już nic innego. Błachy temat, który nie ma większego wpływu na nasze życie. Jadnak zdarza się, że to waśnie pogoda staje nam na drodze w spakowaniu walizek.

Dziś o pogodzie w Tajlandii: https://4kilo.pl/tajlandia-jaka-tu-jest-pogoda/

BANGKOK: jak tu się poruszać cz.2, czyli BUS, TAXI, TUK TUK.

2017-05-14 16:53:37 · Skomentuj

W poprzednim tekście opisałem transport w Bangkoku metrem oraz kolejką: BANGKOK: jak tu się poruszać cz.1, czyli BTS, MRT i ARL. Pomimo wielkiej wygody tego rozwiązania, nie wszędzie dostaniemy się w ten sposób. W takim razie, jak się poruszać po Bangkoku?

Czytaj całość: BANGKOK: jak tu się poruszać cz.2, czyli BUS, TAXI, TUK TUK.

PORADNIK: ubezpieczenie w podróży, czy warto mieć?

2017-05-09 16:52:03 · Skomentuj

Dziś poruszę poważniejszy temat, gdyż często widzę powtarzające się pytania o ubezpieczenie w Tajlandii. Jako, że jest to blog podróżniczy to jestem niejako zobowiązany do wyjaśnienia jak ważne jest odpowiednie ubezpieczenie. Rozpaleni wizją cudownych wakacji oraz wyczekanego odpoczynku nie możemy zapominać, że nawet w raju możemy zachorować.

Czytaj całość na: https://4kilo.pl/ubezpieczenie-podrozy-warto-miec/

Zróbmy sobie drogę. | 4kilo.pl

2016-09-09 11:29:00 · 2 komentarze
Wyobraźmy sobie, że nie mamy dróg. To akurat powinno być łatwe, gdyż w Polsce to nie jest tylko i wyłącznie sfera teoretycznych dywagacji. Umówmy się, że faktycznie autostrad mamy tyle, ile jest warstwy rytmicznej w "twórczości" Gangu Albanii - niewiele. Jednak co by było gdyby w ciągu kilku dni zniknęły wszystkie drogi, które są ci niezbędne do życia? Jedziesz do pracy swoją Kia Ceed w kredycie 50/50? Zapomnij! Zamówiłeś wielką, ociekającą serem i cholesterolem pizze? Niestety dostawa utknęła na pierwszej błotnej kałuży, niczym Niemcy pod Leningradem. Życie codzienne nie byłoby możliwe bez dróg, nawet tych dziurawych.

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi