Cztery Kilo Obywatela Mniej

Subiektywne spojrzenie na świat i życie z perspektywy tropikalnej wyspy.

PHUKET: Opuszczony hotel Phuket Country Lodge, czyli tajski biznes.

2017-11-20 15:05:36 · Skomentuj

Zwiedzając największą wyspę Tajlandii – Phuket, można natknąć się na pewien tajemniczy hotel. Czy jest nawiedzony? Raczej tylko przez pomieszkujących tu bezdomnych. Jednak tajemnicza jest jego historia i to co doprowadziło do obecnego stanu tego budynku. Hotel Phuket Country Lodge, bo o nim mowa, to opuszczony hotel w centrum wyspy Phuket. Zauważyłem go chyba podczas pierwszej wizyty na wyspie, przejeżdżając w pobliżu. Przy kolejnej okazji odwiedziłem to miejsce już z bliska. Historia powstania hotelu nie jest jasna i ciężko jest znaleźć jakiekolwiek potwierdzone informacje. Jednak te do których udało mi się dotrzeć pokazują jak niebezpieczne mogą być nieprzemyślane inwestycje w Tajlandii.

Zobacz całość: Opuszczony hotel Phuket Country Lodge

9 Narzędzi Niezbędnych w Podróży - darmowy EBOOK

2017-11-07 13:51:00 · Skomentuj

Dziś chcę podzielić się z Wami czymś innym niż zazwyczaj. Tym razem nie opiszę naszych przygód, ale chcę Was zachęcić do przeżycia swoich. Musicie się ze mną zgodzić, że podróżowanie jest o wiele łatwiejsze, niż to było jeszcze 10-15 lat temu. Przede wszystkim mamy ogólnie dostępny i relatywnie tani Internet. Możemy wrzucić na Facebooka relację na żywo ze szczytu Everestu, czy fotki ze środka azjatyckiej dżungli! Możemy również kupić bilety na następną, wielką wyprawę siedząc na… kiblu (mnie zdarzyło się kilka razy).

Jednak nawet z takimi ułatwieniami nadal potrzebujemy odpowiednich i działających narzędzi. Zebraliśmy 9 prostych i działających narzędzi, które nawet bez dostępu do Internetu ułatwią organizację wyjazdowego życia. Zapisz się na nasz przyjazny newsletter i pobierz całkowicie darmowego ebooka.

POBIERZ TUTAJ: https://4kilo.pl/porady-podroznicze-darmowy-ebook

TAJLANDIA w 14 dni – przewodnik na pierwszy raz, cz.2

2017-10-29 12:11:13 · Skomentuj

Druga część mojej zabawy w rodzinnego przewodnika po Tajlandii. Jak już wiecie z pierwszej części, odwiedziła mnie rodzina i zażądała, że chcą zobaczyć „wszystko”. Więc staram się pokazać im to „wszystko” w dwa tygodnie.

Zobacz całość: TAJLANDIA w 14 dni – przewodnik na pierwszy raz, cz.2 #Tajlandia #wyspy #KohPhangan #KohTao #Erawan

TAJLANDIA w 14 dni – przewodnik na pierwszy raz, cz.1

2017-10-24 11:52:43 · Skomentuj

Przyjechała rodzina, a z rodziną jak wiadomo najlepiej to na zdjęciu. Wytoczyli się z lotniska i mówią: „no pokazuj nam tego bangkoka”. Wtedy do mnie dotarło, że nigdy nie zwiedzałem Tajlandii z iście turystycznym planem. Kiedy byliśmy tu pierwszy raz w życiu to nie mieliśmy żadnego planu, bo i cały wyjazd był zupełnie spontaniczny. Od kiedy mieszkamy w Tajlandii to po atrakcjach turystycznych raczej nie chodzimy. Jak więc pokazać komuś Tajlandię w 2 tygodnie?

Zobacz cały plan: TAJLANDIA w 14 dni – przewodnik na pierwszy raz, cz.1

SAN FRANCISCO: miasto w oparach absurdu i marihuany.

2017-09-24 11:06:00 · Skomentuj
To nie będzie poradnik jak się poruszać po tym kalifornijskim mieście, ani jakie atrakcje koniecznie musisz zaliczyć. Nie napiszę, gdzie zjeść zaj**bistego burgera (a to akurat wiem), ani ile kosztuje butelka miejscowego piwa. Tym razem napiszę o mieście, gdzie ludzie nie widzą innych ludzi. O mieście, gdzie ulica jest sypialnią, a karton przytulnym domem. I o tym jak to wszystko pachnie.
Zobacz więcej: https://4kilo.pl/san-francisco-opary-absurdu-marihuany/

KOSTARYKA: robimy podsumowanie i obalamy mity.

2017-09-20 20:24:18 · Skomentuj

Spędziliśmy w Kostaryce dwa tygodnie intensywnie zwiedzając zakamarki tego pięknego kraju. Jako ekspaci patrzyliśmy bardziej pod kątem warunków do życia, niż atrakcji turystycznych. Jak wypadła Kostaryka pod naszym dociekliwym okiem?

Zobacz całe porównanie: https://4kilo.pl/kostaryka-podsumowanie-obalamy-mity

KOSTARYKA: Park Narodowy w Manuel Antonio i leniwce.

2017-09-13 15:59:55 · Skomentuj

Jeżeli już coś słyszałeś o Kostaryce to prawdopodobnie jedną z dwóch rzeczy: Kostaryka ma okropne drogi oraz wspaniałe parki narodowe. Podczas gdy to pierwsze to kompletna bzdura (do tego jeszcze wkrótce wrócę…), to parki narodowe są faktycznie imponujące. Zacznijmy od tego, że prawie cały teren Kostaryki jest niczym park narodowy. Obłędna ilość zieleni oraz masa wulkanów – w tym kilka aktywnych! Z jednej strony Ocean Pacyficzny, z drugiej Morze Karaibskie, a więc plaże, krokodyle, żółwie, rekiny. Niczym w Białostockiej Szkole Reportażu – przecież tu jest wszystko!

Zobacz całość: https://4kilo.pl/kostaryka-park-narodowy-manuel-antonio

KOSTARYKA: informacje praktyczne na dobry początek.

2017-09-11 04:05:26 · Skomentuj

Kostaryka? To ta mała wyspa obok Sardynii i Włoch? KOSTARYKA! Państwo w Ameryce Środkowej, leżące pomiędzy Nikaraguą, a Panamą. Zwana również Szwajcarią Ameryki Środkowej. Jedno z niewielu Państw, które nie mają regularnej armii, a tym samym i nie mają żadnych konfliktów dotyczących granic. Nie jest to kraj popularny wśród Polaków, więc postaram się przybliżyć kilka podstawowych kwestii.

Zobacz resztę informacji: https://4kilo.pl/kostaryka-informacje-praktyczne

TAJLANDIA vs POLSKA: Ceny w Tajlandii vs ceny Polskie – porównanie.

2017-08-28 12:58:44 · Skomentuj

Wszelkie porównania mają zazwyczaj tyle racji bytu co i statystyka. A więc statystycznie z psem mamy po 3 łapy, a jak przestrzegał Ryszard Ochódzki [chyba nie trzeba tłumaczyć kto to…?] „nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy peweksami!” Jednak ja niepomny tej przestrogi postanowiłem zmierzyć się z najbardziej popularnym mitem dotyczącym Krainy Uśmiechu – Tajlandia jest tania jak barszcz! Tak najczęściej mówią ci, którzy w Tajlandii byli, ale palcem po mapie. Jak wyglądają ceny tych samych produktów w tym samym sieciowym sklepie? Sprawdźmy!

Całe porównanie znajdziesz tutaj: TAJLANDIA vs POLSKA: Ceny w Tajlandii vs ceny Polskie – porównanie.

TAJLANDIA: Jak zdobyć amerykańską wizę w Bangkoku?

2017-08-16 22:24:29 · Skomentuj

Kilka tygodni temu na małej tajskiej wyspie rozpoczęliśmy naszą wielką wycieczkę, która zawiedzie nas na drugą stronę globu. Po drodze udowodnimy, że Polska jest piękna, a Ameryka jest bliżej niż się wydaje. Do tego jednak potrzebna jest amerykańska wiza – demoniczny dokument o którym krążą niesamowite legendy. Czy na prawdę jest tak ciężko uzyskać pozwolenie na wjazd do USA?

Całość przeczytasz tutaj: amerykańska wiza w Bangkoku
Autor
O blogu
  • Statystyczna polska populacja to około 40 mln ludzi. Każda jednostka w tej statystyce to osobna historia pełna wzlotów i upadków, popełnionych błędów oraz osiągniętych sukcesów. Czy musisz być kimś wyjątkowym, aby mieszkać w tropikach?

    Przeczytaj: krótką historię o nas
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty
Moje pliki
Linki
Statsy bloga
  • Postów: 49
  • Komentarzy: 3
  • Odsłon: 19767

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi