Cztery Kilo Obywatela Mniej

Subiektywne spojrzenie na świat i życie z perspektywy tropikalnej wyspy.

CYTATY PODRÓŻNICZE: niebanalne zestawienie cytatów o podróżach.

2018-02-17 04:50:26 · Skomentuj
Czy faktycznie mam jakieś ulubione cytaty podróżnicze, sentencje o podróżach, czy też ogólnie o życiu? Ale nie takie oklepane autorstwa Paulo Coelho, czy Terrego Pratchetta, ale takie bardziej osobiste. Takie, które z jakiegoś powodu utkwiły mi w głowie. Im dłużej się nad tym zastanawiałem, tym więcej się ich znalazło. Oto one:

Zobacz: cytaty podróżnicze

363px X 258px

Skuter bez prawa jazdy – co na to ubezpieczyciel i prawnik?

2018-02-07 05:34:39 · Skomentuj
Skuter bez prawa jazdy kategorii A to w Polsce już standard, ale nie wszędzie obowiązują te same zasady i przepisy. Przed wakacyjnym wyjazdem, warto sprawdzić aktualne wytyczne. Koniecznie musisz się również upewnić, czy ubezpieczenie pokrywa ewentualne wypadki na skuterze.

Zobacz całość: skuter bez prawa jazdy

Wojna w Wietnamie, czyli jak to chyba było, cz.1

2018-01-16 06:09:22 · Skomentuj
Wojna w Wietnamie to konflikt, który znacie bardzo dobrze z masy amerykańskich filmów. Czy jednak są one obiektywne? Jak być może wiecie, w grudniu 2017r spełniłem jedno z moich wieloletnich marzeń – odwiedziliśmy Wietnam. Dziś opowiem wam o paskudnej wojnie w pięknym kraju, czyli wietnamski konflikt moim okiem.

Zobacz całość: wojna w Wietnamie

Polak za granicą, czyli Polak Polakowi… Polakiem.

2018-01-16 06:08:16 · Skomentuj
Polak za granicą to najgorsze co cię może spotkać. Tak właśnie zwykło się powtarzać między ekspatami. Nie zgadzam się z tym do końca, ale kamyczek do tego ogródka muszę dorzucić. Dziś więc nie będzie miłego tekstu o podróżach. Nie napiszę o fajnych miejscach, ani o przeżytych przygodach. Dziś wylewam na ten internetowy papier, moje zwątpienie w rodaków, ziomków, Polaków. Jaki jest Polak za granicą?

Zobacz jaki jest Polak za granicą

Podsumowanie roku – jak wyglądało nasze tropikalne życie?

2018-01-16 06:07:02 · Skomentuj
Koniec roku to zawsze czas podsumowań, statystyk i wielkich planów na rok następny. Czasem te podsumowania są brutalne i tworzone chyba z myślą o „sądzie ostatecznym”, tak jakby coś się bezpowrotnie kończyło. Jednak spójrzmy prawdzie w oczy – o ile nie używasz ściennego kalendarza, to niewiele się zmieni…

Zobacz całe podsumowanie roku

Boże Narodzenie w Tajlandii, czyli tropikalne święta.

2018-01-16 06:05:58 · Skomentuj
I stało się! Nadeszły kolejne święta Bożego Narodzenia, a tym samym nasze pierwsze w tropikach. Korzystając z okazji, że do pierwszej gwiazdki jeszcze trochę zostało, opowiem wam jak wyglądają nasze Boże Narodzenie w Tajlandii. Czy te święta bardzo różnią się od tych dziesiątek świąt, które spędziłem w Polsce? hmmm… zobaczmy:

Zobacz całość: Boże Narodzenie w Tajlandii

WIETNAM wiza i przydatne porady na początek.

2018-01-16 06:00:00 · Skomentuj
Wietnam, nadchodzimy! Niestety nie tak szybko… Obywatele spod znaku Białego Orła, nadal potrzebują uzyskać pozwolenie na wjazd na teren Wietnamu. Dlaczego uważam, że wszelkie wizy to relikt zimnej wojny i ogólnie bzdura, opisałem tutaj: Oto dlaczego paszporty i obowiązek wizowy to bzdura. Wypłakałem się na łamach bloga, ale niczego to nie zmieniło. Wiza jest i pewnie jeszcze długo będzie potrzebna. Jak więc przygotować się do wizyty w Wietnamie? Oto czterokilogramowe sprawdzone triki i porady podróżnicze.

Zobacz całość: Wietnam Wiza

Oto dlaczego paszporty i obowiązek wizowy to bzdura!

2018-01-16 05:59:00 · Skomentuj
Polski paszport znowu leży przede mną. Za kilka dni wylądujemy w Ho Chi Minh i tym samym po raz pierwszy staniemy na wietnamskiej ziemi. Zanim jednak do tego dojdzie to trzeba załatwić kilka formalności. Bilet na samolot, hotel w Sajgonie oraz nieszczęsną wizę. Niestety, ale nadal potrzebujemy pozwolenia na wjazd do kraju, nawet w celu typowo turystycznym i polski paszport niczego tu nie ułatwia. Staram się więc wyrobić przez Internet ten cholerny kwitek, jednak strona co rusz się zawiesza, wywala błędy, czy też po prostu nie działa tak jak powinna. Oczekując na kolejne załadowanie strony, a trwa to nie omal wieczność, przeglądam mój paszport.

Zobacz całość: Polski Paszport

Mieszkanie za granicą nie jest dla Ciebie – 5 powodów.

2017-12-04 14:35:05 · Skomentuj

Mieszkanie za granicą jest również dla ciebie, tak sobie pomyślałeś. Przecież właśnie rozważasz jakąś diametralną zmianę w życiu. Często myślisz, żeby wszystko rzucić i wyjechać w cholerę daleko. Przecież ostatnio stało się to takie „modne”… Jednak zanim spakujesz walizki, przeczytaj dlaczego mieszkanie za granicą nie jest dla ciebie.

Zobacz całość: Mieszkanie za granicą nie jest dla Ciebie – 5 powodów.

INDONEZJA: Nurkowanie na Bali – co wiózł wrak Liberty?

2017-11-24 16:31:42 · Skomentuj

Nurkowanie Bali? A więc, dziś powracam myślami do indonezyjskiej wyspy Bali. Nie będę ukrywał, że byłem zawiedziony tą wyspą, jak już napisałem tutaj: BALI: wyspa z amerykańskich filmów. Tym razem jednak zostawimy nachalnych sprzedawców i zejdziemy pod wodę w poszukiwaniu skarbów. Zobacz całość: NURKOWANIE NA BALI


Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi