Cztery Kilo Obywatela Mniej

Subiektywne spojrzenie na świat i życie z perspektywy tropikalnej wyspy.

Sztuka kompromisu

2018-10-07 23:57:29 · Skomentuj
Sztuka kompromisu to najtrudniejsza sprawność jaką możesz w życiu osiągnąć. Ok przyznam, że brzmi to pretensjonalnie i kojarzy się z pustymi frazesami, wygłaszanymi przez domorosłych „kołczów”. Jesteś zwycięzcą… Mimo słabej formy, to jednak szczera prawda i dziś wam opowiem dlaczego.

Czytaj całość: Sztuka kompromisu

Prawa kobiet w ciąży

2018-10-07 23:56:23 · Skomentuj
Prawa kobiet w ciąży to kwestia, którą wpajano mi jeszcze w szkole podstawowej. Ustępować miejsca w autobusie, przytrzymać drzwi do windy, czy też przepuścić w kolejce do kasy. Tego nie regulowały przepisy, ale po prostu dobre wychowanie. Dziś jednak, gdy coraz częściej dobre wychowanie staje się egzotyką, wprowadzono odpowiednie przepisy.

Czytaj całość: Prawa kobiet w ciąży

Opuszczona koparka odkrywkowa

2018-10-07 23:55:11 · Skomentuj
Opuszczona koparka to nie brzmi szczególnie interesująco. Wszak na poprzemysłowych terenach od Bogatyni po Katowice z pewnością nie jedna taka maszyna stoi popsuta i nieużywana. Jednak wszystko zmienia się, gdy do „opuszczona koparka” dodamy „gigantyczna”, „odkrywkowa”i „wysoka na 50m”. Właśnie takie monstrum stoi gdzieś w polu, zupełnie zapomniane i niepotrzebne. Silniki już nie pracują, taśmociągi rdzewieją, a po pracujących tu kiedyś ludziach pozostały tylko ślady. Tym samym to stalowe monstrum stało się idealnym miejscem odwiedzin dla okolicznych ptaków oraz wszelkiej maści domorosłych eksploratorów i fotografów. Takich jak ja.

Cała galeria tutaj: https://4kilo.pl/opuszczona-koparka-bagger/

Opuszczony pałac myśliwski i jego makabryczne piwnice!

2018-09-14 10:53:51 · Skomentuj
Opuszczony pałac to nic szczególnego, zwłaszcza na Dolnym Śląsku. Wszelkiej maści dworów, pałacyków, zamków było i nadal jest tu bardzo dużo. Faktem jest, że zazwyczaj są w stanie daleko posuniętego rozkładu, który czasem dodaje fotograficznego uroku. Jednak zazwyczaj oznacza jedno – kto miał zarobić, to zarobił i teraz już może się walić. Jest jednak takie miejsce, które nie zostało jeszcze do końca zapomniane i chociaż stoi opuszczone, świadczy o rozmachu pierwszych właścicieli. Dziś zabieram was w podróż do czasów, kiedy to przepych, ekstrawagancja i szeroko pojęta fantazja, charakteryzowała właścicieli ziemskich. Gotowi? To „jadziem”!


Zobacz całość: Opuszczony pałac myśliwski

Orla Perć, czyli najtrudniejszy szlak w polskich Tatrach.

2018-09-14 10:52:54 · Skomentuj
Orla Perć to podobno najtrudniejszy z tatrzańskich szlaków turystycznych, co potwierdzają chociażby statystyki wypadków śmiertelnych. Myślę, że pod względem zagrożeń oraz ilości akcji ratowniczych, może spokojnie konkurować o palmę pierwszeństwa z… asfaltową drogą do Morskiego Oka! Jak już chyba wszyscy wiedzą, owa droga to najbardziej niebezpieczny i wyjątkowo krwiożerczy kawałek asfaltu jaki powstał w Polsce. Szczególnie po zmroku nie ma tam żartów! Na takie wyzwanie nie byłem jeszcze gotów, ale Orla Perć wydawał się w zasięgu. Szczególnie po namowach mojego nadambitnego kolegi, który próbuje ratować się na wszelkie sposoby przed nieuchronną trzydziestką. No to chodźmy…

Zobacz galerię zdjęć: Orla Perć

Międzynarodowe Prawo Jazdy – poradnik krok po kroku.

2018-09-14 10:51:46 · Skomentuj
Międzynarodowe prawo jazdy to dokument, który wywołuje skrajne emocje i wprowadza w konsternację nawet doświadczonych podróżników. Czy wyrabiać takie prawo jazdy, czy nie? A jak wyrabiać to w której konwencji? Genewskiej z 1949r, czy może wiedeńskiej z 1968r? I czym do cholery się one różnią? Dziś rozprawimy się z tematem międzynarodowego prawa jazdy raz na zawsze!

Zobacz całość: Międzynarodowe Prawo Jazdy – poradnik krok po kroku.

Koniec Ubera w Azji! Runęły marzenia o podboju świata taksówek.

2018-09-14 10:50:40 · Skomentuj
Koniec Ubera! Już więcej nie skorzystacie z aplikacji do zamawiania tanich przejazdów. Zmartwieni? Zaskoczeni? Spokojnie! Nie ma powodów do rwania włosów z głowy, bowiem Uber póki co wycofuje się jedynie z Azji południowo-wschodniej i opuszcza takie kraje jak Tajlandia, Wietnam, Kambodża, Indonezja, Malezja, Mjanma oraz teren Filipin i Singapuru. Co robić, jak żyć i przede wszystkim dlaczego tak się stało, o tym poniżej.

Zobacz całość: Koniec Ubera

SAJGON jak zwiedzać i co zobaczyć – atrakcje i porady

2018-09-14 10:49:40 · Skomentuj
Sajgon, czy też bardziej poprawnie Ho Chi Minh City to największe miasto południowej części Wietnamu, a niegdyś i jego stolica. To właśnie po upadku Wietnamu południowego w 1975 roku i przejęciu władzy przez komunistyczne południe, zmieniono nazwę na Ho Chi Minh. Dziś Sajgon to miasto tętniące życiem, a pomimo socjalistycznego ustroju, nie brakuje tu zachodnich sklepów, czy restauracji. Z pewnością warto poświęcić kilka dni na zwiedzanie, a ten mały przewodnik powinien to ułatwić.

Zobacz przewodnik: Sajgon jak zwiedzać?

Lista wyjazdowa, czyli co zabrać? Aktywny PDF

2018-09-14 10:48:20 · Skomentuj
Lista wyjazdowa to proste narzędzie, które wiele razy uchroniło nas przed zapomnieniem czegoś istotnego. Niby o wszystkim pamiętasz, ale przy każdym wyjeździe okazuje się, że czegoś zabrakło. Czasem są to drobiazgi, ale niekiedy całkiem istotne rzeczy. Bo o ile bez zatyczek do uszu jakoś przetrwasz tego chrapiącego sąsiada, to bez prawa jazdy nie wynajmiesz samochodu! Wszelkie próby zapamiętywania zazwyczaj kończą się porażką, a Ty już w samolocie przypominasz sobie o czymś cholernie istotnym, czego akurat w Twoim bagażu brakuje.

Pobierz listę: Checklista wyjazdowa

Dlaczego częściej sięgam po Yerba Mate, niż po zimne piwo?

2018-09-14 10:46:44 · Skomentuj
Yerba Mate to ostrokrzew paragwajski, który rośnie… Nie… Kolejny durno-mądry artykuł, niepoparty żadnymi badaniami, natomiast w stu procentach odtwórczy? Bo jest modnie? Nie będę dokładał się do tego typu twórczości, ale napiszę dlaczego ostatnio częściej sięgam po Yerba Mate, niż po piwo.

Całość: Yerba Mate lepsza niż piwo.

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi