< > wszystkie blogi

Kryptowaluty na luzie

Pogadajmy o bitcoinie i kryptowalutach

Czy warto inwestować w kryptowaluty i jak to zrobić?

21 lipca 2020
Kryptowaluty spowodowały niemałe zamieszanie na rynku w roku 2017. Zwłaszcza najbardziej znana z nich, czyli Bitcoin. Gwałtowne wzrosty i spadki jej wartości pozwalały jednym wzbogacić się, a innym stracić ogromne ilości ciężko zarobionych pieniędzy. Notowania kryptowaluty są bowiem zależne głównie od działań spekulantów.

Czy kryptowaluty stanowią dobrą inwestycję?

Wartość kryptowalut może zwyżkować, jednak wielu spekulantów w dalszym ciągu postrzega je jako marną inwestycję. W przypadku kryptowalut nie możemy mówić o przepływie gotówki. Jedynym sposobem zarobienia na nich jest fakt, że ktoś zapłaci na za nie więcej niż my sami.

Niektórzy twierdzą, że jeśli chcemy postrzegać kryptowaluty - takie, jak Bitcoin - jako pieniądze przyszłości, konieczne jest zapewnienie im stabilności. Dzięki niej sprzedawcy mogą określać uczciwe ceny dla swoich towarów. Specjaliści od finansów twierdzą, że póki nie waluty wirtualne jej nie osiągną inwestowanie w nie jej ryzykowne. Idą nawet o krok dalej i przestrzegają inwestorów, aby trzymać się od zjawiska kryptowalut jak najdalej.

Inni przyrównują kryptowaluty do czeków. Są one świetnym sposobem na transfer pieniędzy, jednak nie mają same w sobie żadnej wartości.

Jak kupować kryptowaluty?

Aby wejść w posiadanie kryptowaluty należy dokonać wymiany w specjalnie przeznaczonych do tego celu kantorach internetowych. Jednak zanim to zrobimy, musimy kupić tzw. portfel Bitcoina, który jest aplikacją internetową umożliwiającą nam przechowywanie swoich wirtualnych pieniędzy.

Sposobów na wejście w posiadanie kryptowalut jest jednak znacznie więcej. Część z nich daje nam możliwość zakupienia Bitcoinów anonimowo. Możemy to zrobić np. przez ich minowanie. Co jednak będzie wymagać od nas bardzo wydajnego sprzętu.

Ze względu na zainteresowanie Bitcoinem powstają również firmy umożliwiające inwestowanie w kryptowaluty zupełnie tak, jakbyśmy chcieli zarządzać swoimi akcjami na giełdzie. Niestety jednak zarówno zabezpieczenia, jak i płatności związane z użytkowaniem takich serwisów wciąż pozostawiają wiele do życzenia.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • Dzielę się swoją pasją którą ostatnimi czasy są kryptowaluty i technologia blockchain. Mój blog jest dedykowany raczej użytkownikom, którzy podzielają moje zainteresowania. Będę publikował artykuły i felietony dotyczące technologi łańcuchów blokowych a także inwestowania w kryptowaluty. Oczywiście nie zabraknie również zabawnych branżowych memów ;))
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu mentalnie7
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi