< > wszystkie blogi

manuska's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Gdzie sprzedać szybko samochód?

18 maja 2022
Planujesz sprzedać swoje dotychczasowe auta? Zastanawiasz się, jak to zrobić tak, aby otrzymać jak najlepszą cenę za Twój pojazd? Zależy Ci na szybkiej transakcji? Poniżej przedstawiamy kilka porad na temat tego, jak szybko i bezproblemowo sprzedać samochód. Z pewnością znajdziesz tu rozwiązanie idealne dla Ciebie!

Ogłoszenie to podstawa

Jeżeli zdecydujesz się na samodzielną sprzedaż samochodu, zacznij od zredagowania ogłoszenia. Opisz dokładnie pojazd, podając podstawowe dane techniczne, a także przebieg i wiek auta. Ogłoszenie powinno być przejrzyste, czyli nie zawierać długich bloków tekstu. Mile widziane są wypunktowania i listy. Pamiętaj, że obecnie większość ludzi przegląda Internet na urządzeniach mobilnych, a zatem to do nich powinna być dostosowana struktura tekstu. Ogłoszenie o sprzedaży pojazdu, to nie wypracowanie. Pisz krótko, konkretnie i na temat. Jeżeli brakuje Ci wiedzy technicznej, poproś o pomoc w zredagowaniu ogłoszenia zaprzyjaźnionego mechanika lub znajomego fana motoryzacji. Równie ważne, jak treść są oczywiście zdjęcia. Nie musi organizować profesjonalnej sesji fotograficznej, ale zdjęcia powinny być wyraźne. Co fotografować? Pojazd z przodu, z tyłu, z boku, a także wnętrze. Opcjonalnie możesz sfotografować także silnik pod maską oraz wnętrze bagażnika. Auto na zdjęciach powinno być oczywiście posprzątane - bałagan może zniechęcić potencjalnego kupującego do transakcji. Ustal cenę tak, aby zostawić sobie margines do negocjacji. Raczej nie uda Ci się sprzedać pojazdu w cenie, którą zawrzesz w ogłoszeniu.

Auto detailing - czy jest potrzebny przez sprzedażą?

Sprzedając samochód we własnym zakresie, to po Twojej stronie spoczywa obowiązek weryfikacji stanu technicznego pojazdu i okazanie odpowiednich dokumentów kupującemu. Dlatego niezbędna przed finalizacją sprzedaży będzie wizyta w stacji diagnostycznej. Pojazd powinien także dobrze prezentować się wizualnie. Podstawa to dokładne umycie pojazdu oraz posprzątanie wnętrza i zabranie Twoich osobistych przedmiotów. Auto detailing nie jest konieczny, ale może pomóc w sprzedaży pojazdu. W końcu nie jest tajemnicą, że kupujemy oczami, a zatem pierwsze wrażenie i tutaj może być decydujące. Niemniej takie zabiegi, to dodatkowy koszt dla Ciebie, dlatego o ile ma to sens w przypadku kilkuletniego auta, o tyle przy starszych modelach efekt może nie być zbyt widoczny. Wtedy warto skupić się raczej na kwestiach typowo technicznych, aby sprzedać w 100% sprawne auto i uniknąć późniejszych problemów z kupującym.

Profesjonalny skup aut

Nie masz czasu na redagowanie ogłoszeń i podrasowanie Twojego pojazdu? Nie masz czasu na generalne sprzątanie i fotografowanie auta? Chcesz sprawę załatwić naprawdę szybko i bez zbędnych formalności? Zależy Ci na gotówce do ręki i braku późniejszych problemów z kupującym? Nie znasz się na autach i obawiasz się, że padniesz ofiarą oszustwa? W takim razie zdaj się na profesjonalistów, czyli skup aut, https://www.skupauta.pl/. Twoje auto zostanie profesjonalnie wycenione, a Ty otrzymasz gotówkę od razu do ręki albo przelewem na konto. Nie musisz czekać, aż ktoś kupi Twój samochód. Stan techniczny oraz wizualny Twojego auta nie ma znaczenia, dlatego nie musisz przed sprzedażą odwiedzać stacji diagnostycznej. Co ważne, to Ty ustalasz termin sprzedaży. Auto zostawiasz w skupie w Warszawie https://www.skupauta.pl/skup-aut-warszawa/ wtedy, kiedy już go nie potrzebujesz, np. w dniu odbioru nowego pojazdu. Wszelkie formalności są ograniczone do niezbędnego minimum, dzięki czemu nie tracisz czasu na redagowanie umów.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi