< > wszystkie blogi

absurdlog Jacka

Potwornie absurdalny blog :D

Jakie są objawy chlamydii? Przebadajcie się, Monstery!

11 kwietnia 2018
Osoby młode narażone są często na wiele chorób, związanych przede wszystkim z odbywaniem stosunków płciowych bez zabezpieczenia. Nie zawsze jednak mamy pewność, że osoba, która zapewnia o tym, że jest zdrowa jest faktycznie wolna od groźnych chorób. Jednym z groźniejszych schorzeń, które często nie daje jednoznacznych objawów jest chlamydia, zwana chlamydiozą, która rozprzestrzenia się w trakcie stosunku płciowego. Mimo, że choroba ta z początku nie daje charakterystycznych i widocznych objawów nieleczona może prowadzić do niepłodności czy wielu poważnych chorób narządów rodnych.

Jakie są objawy chlamydii?

Chlamydioza jest chorobą, która często na początku nie daje charakterystycznych objawów. Klasycznym objawem, który występuje najczęściej kilkanaście dni po zakażeniu są upławy, podczas których zaobserwować krwawą wydzielinę. Jest to jeden z typowych objawów chlamydii, która dotknęła kobietę. Wśród pozostałych objawów chlamydii warto wyróżnić ból i silne pieczenie podczas oddawania moczu. W przypadku przeniesienia się infekcji na przydatki, czyli jej poważnego rozwoju kobiety odczuwają najczęściej silne bóle w podbrzuszu, mogące być mylone z charakterystycznym bólem miesiączkowym. Zdarza się również, że między cyklami miesiączkowymi i podczas stosunków seksualnych dochodzi do krwawień z pochwy, odczuwania dyskomfortu czy silnego bólu. Choroba ta w znacznie mniejszym stopniu dotyka zarażonych mężczyzn - objawem chlamydii, występującym wśród męskiej części naszego społeczeństwa jest zazwyczaj pieczenie i nieprzyjemny zapach okolic intymnych.
Chlamydia jest chorobą, która z początku może nie dawać jednoznacznych objawów. W przypadku zakażenia warto jednak udać się do lekarza w celu doboru odpowiedniego leczenia, które powinno obejmować nie tylko nas ale również naszego partnera seksualnego. Warto pamiętać, że jest to choroba wyjątkowo niebezpieczna - zdarzają się przypadki, kiedy chlamydioza przechodzi na dziecko, jeśli urodziła je kobieta borykająca się z tym nieprzyjemnym zakażeniem. Tak naprawdę ciężko mieć przypuszczenie, czy nasz przejściowy stosunek seksualny mógł zakończyć się zakażeniem chlamydiozą - warto więc w regularnych odstępach czasu wykonywać niezbędne badania, które pomogą nam wykluczyć wystąpienie poważnych chorób przenoszonych w większości przypadków drogą płciową.
Źródło: http://wenerolog24.pl/choroby/chlamydia.html
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi