< > wszystkie blogi

absurdlog Jacka

Potwornie absurdalny blog :D

Czy polacy doceniają rękodzieło?

2 października 2017
Rękodzieła stają się coraz modniejsze, już nie tylko za granicą, ale i w Polsce. Czy Polacy potrafią docenić rękodzieło? Różnie z tym bywa, ale nie oznacza to, że mamy z tego zrezygnować. Co mówią krytycy rękodzieł?

Niektórzy uważają, że jest to kiczowate lub też dobre dla tych, którzy nie chcą kupić prezentu, kartki itp. tylko zrobić samemu, bo np. ich nie stać. Oczywiście nie powinno się w ogóle w ten sposób oceniać rękodzieła, bowiem ma ono naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim jest wyrazem oryginalności twórcy. Aby przygotować coś ciekawego, trzeba naprawdę mieć bogatą wyobraźnię i głowę pełną pomysłów.
Kilka przykładów super kartek: www.wizaz.pl/forum/blog.php?b=22136

Przydatna jest także zręczność do takich prac. Trzeba wiedzieć, jak łączyć ze sobą kolory, materiały, znać różne ciekawe techniki. Poza tym rękodzieła są wyrazem indywidualności ich twórcy, bowiem druga osoba już nie będzie w stanie idealnie tego powtórzyć. Artysta zamyka w tym fragmencik swojej duszy i to właśnie jest wyjątkowe.

Oprócz tego podarowanie komuś np. własnoręcznie robionej kartki z życzeniami jest wyrazem tego, że ta osoba jest dla nas ważna i chcieliśmy jej poświęcić trochę czasu, pomyśleliśmy o niej, natrudziliśmy się, a nie tylko poszliśmy do sklepu i wybraliśmy kartkę jakich wiele.
Ostatnio popularnością cieszą się też zaproszenia handmade, również na ślub. Jest to doskonały pomysł dla tych, którzy chcą, aby ich zaproszenia były wyjątkowe i niepowtarzalne. Poza tym wspólne wykonywanie takich zaproszeń z pewnością może pozytywnie wpłynąć na relacje narzeczonych.

Jak powinno wyglądać takie zaproszenie? Możliwości jest wiele. Można np. wykonać kolaż ze wspólnych zdjęć lub po prostu umieścić w którymś miejscu choć jedną fotografię. Przydadzą się także koronki, tiul, szminka, wycinane serduszka, kryształki itp. Wszystko zależy od pomysłu narzeczonych. Takie zaproszenie nie musi wcale być klasyczne z dominacją bieli itp.Może zostać wykonane na tekturowym papierze albo w wersji baśniowej, humorystycznej itp. Istotne jest to, aby samemu ułożyć tekst do zaproszenia, napisać jakiś zabawny lub wzruszający wierszyk, co kto woli.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi