< > wszystkie blogi

Jak wytypować prostownicę do włosów?

21 marzec 2018

Prostownica do włosów kwalifikuje się do najpopularniej typowanych akcesoriów, które pomagają w stylizacji włosów. Prostownica jest uwielbiana przez panie, gdyż pomaga osiągnąć efekt gładkich, zadbanych włosów, które dobrze się układają. Od tego jakiego rodzaju sprzęt użyjemy, zależy jaki efekt końcowy będziemy mogli osiągnąć. Właśnie dlatego dzisiaj podpowiadamy, jakiego rodzaju prostownicę do układania włosów zakupić.

Ważne parametry techniczne
Profesjonalne prostownice do włosów muszą na pewno posiadać funkcje regulowania temperatury w czasie użytkowania urządzenia, w efekcie będzie możliwe ustawienie temperatury właściwej do danego typu kosmyków. Inną temperaturę prostowania wymagają bowiem włosy grube, a inne cienkie, które łatwo można uszkodzić. Nie bez znaczenia jest także model płytek zastosowanych w prostownicy. Na ogół są to płytki z ceramiki - tak zbudowane są dzisiejsze prostownice do włosów. Starego typu prostownice posiadają płytki aluminiowe czy też teflonowe - tych należy unikać, żeby niepotrzebnie nie niszczyć włosów. Coraz częściej płytka taka jest również wyposażona w funkcję jonizacji, co jest niesamowicie pomocne, dlatego że w trakcie prostowania włosy nie elektryzują się i w efekcie końcowym są świetnie wygładzone. Materiał z jakiego wyprodukowana jest płytka to tymczasem nie wszystko, ważny jest również jej wygląd. Płytka powinna być odpowiednio gruba, tak żeby mogła służyć użytkowniczce przez kilka lat. Cienkie płytki zużywają się rzecz jasna znacznie szybciej. Szerokość płytek w prostownicy powinna być jednocześnie dostosowana do typu włosów - włosom cienkim wystarczą nie za szerokie płytki, te mocniejsze wymagają natomiast wykorzystania płytek znacznie bardziej szerokich, ponieważ dzięki temu prostowanie będzie łatwejsze i o wiele szybsze.

Wybór prostownicy do włosów warto skutkiem tego przeprowadzić w sposób świadomy, przede wszystkim trzeba skupić się na danych parametrach. Warto zdecydować się na nowe urządzenia, zaufanych producentów. Nie warto z kolei wybierać urządzeń za kilkadziesiąt złotych, które przeważnie są tworzone na zasadzie zastosowania jak najtańszych materiałów do ich produkcji, a to jak wiadomo nie jest dobre dla włosów, jak też może być po prostu niebezpieczne dla użytkownika.

Zobacz garnki venice
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi