< > wszystkie blogi

Jakie parametry suszarki są znaczące? Czyli jakiego typu suszarkę kupić?

5 luty 2018 ·
Zakup suszarki do włosów winien być w sposób odpowiedni przemyślany. Należy dobrze zastanowić się nad zakupem tego produktu, by z jednej strony wybrać rozwiązanie, które pozwoli zadbać jak najlepiej o włosy, a z drugiej strony nie pochłonie zbyt wielkich pieniędzy.
Suszarki do włosów są podzielone na sprzęt właściwy do użytku w warunkach domowych, profesjonalnego, to jest w salonach fryzjerskich a także do użytku w podróży czy w hotelu. Suszarkę należy dobrać względem swych indywidualnych potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, żeby zakupić do użytku domowego wysokiej jakości sprzęt, dzięki któremu suszenie włosów będzie zdecydowanie przyjemniejsze.

Jakiego rodzaju suszarkę zakupić?
Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wybierając suszarkę warto skupić się na paru kluczowych parametrach. Ważna jest między innymi sama moc urządzenia. Im większa moc tym będzie realne szybsze osuszenie włosów, a w związku z tym nie będą one narażone na niekorzystne czynniki, takie jak podmuch powietrza. Suszarki do włosów zawierają również specjalne przełączniki, dzięki czemu można ustawić odpowiednią siłę wydmuchiwanego powietrza. Normalnie suszarki posiadają dwa tego typu przełączniki, choć odszukać można także produkty, które posiadają ich zdecydowanie więcej.

Suszarkę zwłaszcza należy dostosować do rodzaju swoich włosów. Na przykład osoby posiadające cienkie włosy mogą wybrać urządzenie o niezbyt dużej mocy, gdyż taka suszarka będzie pod każdym względem wystarczająca. Jeśli z kolei włosy są gęste i ciężko je wysuszyć, w takiej sytuacji trzeba wybrać suszarkę o maksymalnej mocy, która zagwarantuje w miarę ekspresowo wysuszyć włosy. Znaczenie ma jednocześnie stan kondycyjny włosów, o ile przykładowo są one zniszczone zabiegami mechanicznymi, farbowaniem czy też po prostu są w ogólnej złej kondycji, w takiej sytuacji opłaca się wybrać urządzenie, które pozwoli dostosowywać siłę nawiewu, jak również temperaturę, dzięki temu będzie można dostosować odpowiednie parametry suszenia, które nie pogorszą kondycji włosów. Warto też w takim wypadku kupić suszarkę z funkcją jonizacji.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi