< > wszystkie blogi

Jakie parametry suszarki są istotne? Inaczej mówiąc jakiego typu suszarkę kupić?

5 luty 2018 ·
Zakup suszarki do włosów powinien być bardzo dobrze przemyślany. Należy dobrze pomyśleć nad wytypowaniem tego produktu, żeby z jednej strony wybrać rozwiązanie, które pozwoli zadbać w sposób odpowiedni o włosy, a z drugiej strony nie pochłonie zbyt dużych pieniędzy.

Suszarki do włosów dzielą się na sprzęt odpowiedni do użytku domowego, profesjonalnego, to znaczy w gabinetach fryzjerskich a także do użytku w podróży czy w hotelu. Suszarkę należy dobrać względem swoich indywidualnych potrzeb. Idealnym rozwiązaniem jest przykładowo kupno fachowej salonowej suszarki do włosów, która pozwoli na niesamowitą pielęgnację włosów na co dzień.Jakiego typu suszarkę wybrać?
Nie da się na to pytanie udzielić odpowiedzi jednoznacznie. W przypadku zakupu pod uwagę warto wziąć kilkanaście kluczowych parametrów. Znacząca jest na przykład sama moc urządzenia. Im większa moc tym będzie realne szybsze wysuszenie włosów, a wskutek tego nie będą one wystawione na niekorzystne czynniki, czyli podmuch powietrza. Jeżeli chodzi o powietrze, to suszarki do włosów wyposażone są w opcjonalne przełączniki, które pozwalają na wybranie odpowiedniej siły nawiewu. Z reguły suszarki posiadają dwa takie przełączniki, choć znaleźć można ponadto produkty, które mają ich zdecydowanie więcej.

Rodzaj włosów w zasadzie powinien określać wybór określonej suszarki. Na przykład osoby mające cienkie włosy mogą wybrać urządzenie o małej mocy, albowiem tego typu suszarka będzie pod każdym względem wystarczająca. Jeśli natomiast włosy są gęste i ciężko je wysuszyć, wówczas warto wybrać suszarkę o maksymalnej mocy, która zagwarantuje w miarę ekspresowo osuszyć włosy. Znaczenie ma także stan kondycyjny włosów, o ile przykładowo są one zniszczone zabiegami chemicznymi, farbowaniem albo po prostu są w ogólnej złej kondycji, w takim przypadku opłaca się wybrać urządzenie, które pozwoli dopasowywać siłę nawiewu, jak również temperaturę, dzięki temu będzie można dostosować właściwe parametry suszenia, które nie pogorszą kondycji włosów. Warto też w takim wypadku zdecydować się na suszarkę z funkcją jonizacji.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi