< > wszystkie blogi

Czy skup aut to dobre rozwiązanie?

5 maja 2017

Bardzo dużo klientów rozmyśla nad opcją odsprzedaży swojego auta do skupu floty samochodowej. Rzecz jasna wszystko uzależnione jest od tego, czego od takiej transakcji oczekujemy. Tego rodzaju rozwiązanie nie zaspokoi tych, którzy mają zamiar otrzymać za swój pojazd cenę rynkową, z kolei będzie idealnym rozwiązaniem dla tych ludzi, którzy chcą szybko odsprzedać swój pojazd, nawet jeśli nie jest w doskonałym stanie.

Jakiego typu samochody skupują skupy?
Każda firma określa własne wymagania co do wyceny aut, które nadają się do odsprzedania w skupie. Na ogół są to pojazdy używane, które mają uszkodzenia techniczne i wizualne, po stłuczkach oraz pojazdy pochodzące z różnego rodzaju firm, przykładowo z firm taksówkarskich czy szkół jazdy. Skup aut to również miejsce, w którym można sprzedać pojazd nowy. Warto zdać sobie sprawę z tego, iż w niektórych firmach nie są kupowane bardzo stare samochody, na ogół określona jest specjalna granica rocznika. W różnych innych natomiast wiek samochodu jest bez znaczenia, natomiast tego rodzaju firm dostępnych jest na rynku w dużym stopniu mniej.
filtry dpf
Czy warto skorzystać z takiej opcji?
Z usług, które oferuje skup samochodów Białystok warto skorzystać w sytuacji, jeśli liczy się błyskawiczny czas odsprzedaży samochodu. W skupie pojazd samochodowy można sprzedać już w 24 godziny. Nie trzeba czekać na załatwienie papierologii, ani oczekiwać w kolejce celem przygotowania wyceny. Cena skupu jest ustalana na podstawie internetowego formularza, który wypełniany jest przez sprzedającego. Jeśli składający formularz zaakceptuje cenę skupu, w takiej sytuacji firma kontaktuje się ze sprzedawcą celem określenia daty i punktu spotkania. Pojazd samochodowy może być dowieziony do skupu aut po prostu przez klienta, niemniej jednak, jeśli nie ma na to czasu, ani chęci, wówczas firma wydeleguje swoich pracowników, którzy bezpłatnie odbiorą auto z miejsca ustalonego przez klienta.

Dzięki usługom tego typu firm można szybko i bez żadnych problemów pozbyć się uszkodzonego lub bardzo starego auta. Zamiast przetrzymywać stary pojazd samochodowy, bardziej korzystniejsze jest sprzedanie go do skupu. Sprzedawca pozbywa się problemu i otrzymuje pieniądze do ręki.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi