Nastolatkowie z racji zwiększonej ilości hormonów zwykle cierpią na rozmaite schorzenia skórne, kwalifikuje się do nich przykładowo łojotokowe zapalenie skóry. Jest to choroba dermatologiczna, która umie być bardzo nieprzyjemna w skutkach. To dlatego, że chorą skórę można zauważyć gołym okiem, jest ona nieestetyczna, a przez to wzbudza wstyd u chorego.
Za chorobę odpowiada bardzo intensywna produkcja sebum. Skóra błyskawicznie zyskuje nieświeży wygląd, jest ponadto świecąca. Największym problemem jest niemniej jednak wystąpienie plam rumieniowych, które w znacznym stopniu pogarszają wygląd skóry i powodują, że cera wygląda wręcz odpychająco. Łojotokowe zapalenie skóry na ogół rozpoczyna się od
wystąpienia stanów zapalnych na skórze głowy. Włosy zaczynają się wówczas przerzedzać, a w przypadku długich kosmyków zaczynają się niechlujnie plątać. Od głowy zapalenie skóry przechodzi na inne części skóry. Na ogół są to takie punkty jak te za uszami, łuki brwiowe, wgłębienie brody, fałdy przy nosie i wargach. Oprócz brzydkiego wyglądu pacjenci uskarżają się na swędzenie. Przenigdy nie można rozdrapywać skóry, gdyż może to spowodować jeszcze gorsze rozprzestrzenienie stanu zapalnego na inne części skóry twarzy czy głowy. Jeśli na skórze pojawią się mniejsze lub większe niepokojące objawy dermatologiczne chory musi jak najszybciej udać się na konsultację do lekarza dermatologa bądź lekarza w swojej przychodni. Dzięki wizycie lekarz zaleci właściwe leczenie, które jest konieczne do pozbycia się tej uciążliwej choroby.
Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?
Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą