< > wszystkie blogi

ilona1973's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Sprzątanie biur i biurowców

2 styczeń 2019
W dzisiejszych czasach, wszystkie firmy muszą bardzo rzetelnie rozliczać się ze wszystkich usług jakie są im świadczone i jakie sami świadczą. Dlatego też wynajmują firmy świadczące usługi sprzątające. Taka firma oferuje nam sprzątanie biurowców, ale nie tylko. Do jej obowiązków należy również sprzątanie biur.


Rzetelna praca
Wynajmowana przez nas firma sprzątająca świadczy usługę, z której to jest rozliczana i odprowadza od niej podatki. Tak jak dzieje się to przy zakładaniu każdej prywatnej firmy. Pracownik, który tam pracuje powinien rzetelnie, ale i sprawnie wykonać swoją pracę, tak by osoba zlecająca to zadanie była w pełni zadowolona. Powinien być wyposażony w sprzęt sprzątający, artykuły przemysłowe i chemię. Do jego obowiązków należy dbanie o własne bezpieczeństwo, więc musi zadbać też o wyposażenie ochronne dla siebie.

Małe firmy sprzątające
Na rynku mamy coraz więcej małych, prywatnych firm sprzątających, które to chętnie walczą o dużego klienta. Duży biurowiec jest świetnym źródłem dochodu dla tak małego przedsiębiorcy. Usługi takich firm zazwyczaj nie są drogie, jednak trzeba liczyć się z tym, że czasami firma sprzątająca wymaga własnego sprzętu do sprzątania oraz chemii. Często zdarza się również, że nie chcą podejmować się bardzo brudnej pracy. Jak każdy mają wymagania i swoje oczekiwania.

Trudności napotykane na początku
Taką małą firmę sprzątającą jest bardzo łatwo i szybko założyć, więc wielu młodych ludzi chętnie podejmuje się tego wyzwania. Nie zawsze z oczekiwanym skutkiem, gdyż by się przebić przez ten natłok firm sprzątających trzeba mieć naprawdę szczęście. Jedną z firm, która na początku była niewielka, a teraz należy do jednej z większych w województwie śląskim jest Grupa Prestiż, która oferuje między innymi sprzątanie biur i biurowców w Katowicach.

Praca w firmach sprzątających
Zarobki osób pracujących w takich firmach nie są zbyt duże, jednak wiele osób szuka takiego rodzaju zarobku. Dorobić można również sprzątając mieszkania osób prywatnych. Czasami uda trafić się na zamożnego pracodawcę, który hojnie wynagradza rzetelnego pracownika. Jeśli ktoś szuka szybkiego zarobku, niedużym nakładem, warto zaryzykować
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi