< > wszystkie blogi

Finanse Osobiste

Wszystko o finansach :)

Kredytowy słowniczek Cz.2

12 marca 2020
Rezygnacja z pożyczki

Od umowy pożyczki wolno odstąpić bez podawania przyczyny w terminie czternastu dni od momentu jej zatwierdzenia zgodnie z art. 53 ust. 1 ustawy o kredycie konsumenckim. Wielu podmiotom zdarza się podjąć decyzję o podjęciu pożyczki gotówkowej za bardzo pochopnie, jednak mało posiada świadomość swoich pełnych praw. Żeby wycofać się z kredytu gotówkowego, powinno się złożyć należyte oświadczenie. Wzór pisma można dostać od instytucji udzielającej kredytu gotówkowego. Oświadczenie trzeba wypełnić i dostarczyć na należyty adres. Na zwrot pieniędzy masz 30 dni od złożenia pisma.

Przedłużenie terminu spłaty pożyczki

Przedłużenie terminu oddania pożyczki w swej istocie to nic innego jak wydłużenie czasu trwania umowy pożyczki. Strony umowy zgodnie postanawiają, iż pożyczkobiorca zwróci kredyt w innym okresie niż początkowo zakładany. Alternatywa ta jest zbawienna dla pożyczkobiorców w przypadku, gdy nie zdołają z dowolnych przyczyn zwrócić pożyczki gotówkowej zgodnie z harmonogramem. Należałoby w takim przypadku wnioskować do pożyczkodawcy o zmianę czasu zwrotu kredytu, oczywiście by nie doszło do poślizgu w spłacie oraz w efekcie negatywnych skutków prawnych na rzecz kredytobiorcy, takich jak np. wymówienie umowy kredytu.

Co to jest BIK?

Pod skrótem BIK kryje się Biuro Informacji Kredytowej. Jest to największy w Polsce zbiór gromadzący informacje o kredytobiorcach. BIK pozyskuje informacje o zaciągniętych kredytach od banków oraz instytucji pożyczkowych. Uprawnione organy oraz firmy mogą sprawdzić w BIK historię kredytową osób fizycznych oraz prawnych. Kiedy składasz wniosek o kredyt, bank w pierwszej kolejności sprawdza w BIK twoją historię kredytową. Następnie otrzymuje raport o spłaconych już przez ciebie zobowiązaniach lub też o aktualnie zaciągniętych kredytach.

https://taxes-group.pl
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi