< > wszystkie blogi

Finanse Osobiste

Wszystko o finansach :)

Słowniczek Pożyczkowy

12 marca 2020
Wypowiedzenie umowy pożyczki

Wypowiedzenie umowy pożyczki to jednostronne oświadczenie, w którym kredytodawca wymaga spłaty kredytu gotówkowego. Umowa może zostać wypowiedziana za porozumieniem stron, na zasadach zawartych w umowie czy w regulaminie. Wymówienie jest dopuszczalne tylko wtedy, kiedy dłużnik nie wywiązuje się w terminie ze swoich zobowiązań. Wyjątkiem jest przypadek, w jakiej dłużnik stał się niewypłacalny lub gwarancja wierzytelności zmniejszyło się. Pożyczkodawca musi złożyć do dłużnika oficjalne pismo o wypowiedzeniu umowy zachowując 6-tygodniowy termin wypowiedzenia.

Co to jest RRSO pożyczki?

RRSO, inaczej termin, który pojawia się wiecznie w tym miejscu, gdzie mowa o kredytach. Czym w zasadzie jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowana oraz w jaki sposób jest obliczana? Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to pełny koszt pożyczki w skali roku, wyrażony w skali procentowej. W skład Rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania wchodzą koszty samego kredytu gotówkowego, czyli oprocentowanie raty, koszty wszystkich dodatkowych ubezpieczeń, które znajdują się w umowie kredytowej, prowizje na rzecz parabanku w całej wielkości, dodatkowo koszty rzeczoznawcy także wycen, o ile mowa o kredycie na mieszkanie.
Ogół wszelkich tych kosztów zezwoli nam rzeczywiście ocenić wysokość oprocentowania kredytu gotówkowego – jeśli bank reklamuje pożyczkę 4,8% w skali roku, pomimo tego RRSO wynosi 8,9%, zdradza to, iż możemy spodziewać się nadzwyczajnych kosztów, jakie ukryte są w ubezpieczeniach także prowizjach.


Windykacja pożyczki gotówkowej

Windykacja kredytu gotówkowego to trudna sprawa.Natomiast nie musi dotknąć każdego. Wystarczy zwracać terminowo raty, by nie mieć komplikacji. Coraz to więcej kredytobiorców dba o stabilne spłacanie kredytów ratalnych, jednak niektórzy usiłują unikać spłat. Co czeka niesolidnych? W pierwszej kolejności kredytodawca upomni się o zwrot kredytu gotówkowego, a po kilku niespłaconych ratach da sprawę do windykacji. Windykatorzy będą telefonować, przychodzić, domagać się oddania długu, przedkładać plan zwrotu kredytu przystępny dla kredytobiorcy. Najgorsze jest unikanie kredytodawcy, a następnie windykatora. Lepiej opracować warunki ugody i zwrócić zaległe zadłużenie.

https://finanfox.pl
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi