< > wszystkie blogi

Moja Bloga

Coś co lubię i odwiedzam oraz polecam

Mocarny i tani procesor do gier i nie tylko i3 12100f - recenzja

13 września 2022

Mocarny i tani procesor do gier i nie tylko i3 12100f - recenzja

Nie wiesz jaki dobry a zarazem tani procesor wybrać? Odpowiedź jest prosta! Po zapoznaniem się z testami oraz recenzjami innych ja wybrałem intela. Wielozadaniowość oraz cena sprawiają, że jest to świetny wybór w tych trudnych dla entuzjastów elektroniki oraz gemingu czasach.

Intel Core i3 12100f RecenzjaIntel Core i3 12100f recenzja

W najniższej cenie znajdziesz ten procesor TUTAJ.


W tej recenzji Intel Core i3 12100f porównam wydajność, cenę i pamięć procesora z i3-12100. Przyjrzymy się również jego nowym funkcjom i ulepszeniom. Jeśli jesteś zainteresowany przyjaznym dla budżetu procesorem, to może być Ten dla ciebie. Alder Lake I3-12100/I3-12100f Alder Lake I3-12100 / F ma cztery rdzenie wydajności i powinien oferować duży wzrost wydajności w porównaniu z układem Core i3 10.generacji.

Testy : https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3-12100F&id=4670

Jednak ten procesor będzie również zużywał więcej mocy, co wpłynie na jego cenę. W przeciwieństwie do poprzednich generacji procesorów Core i3, układ ten nie zawiera rdzeni wydajnościowych Intela. Rdzenie te działają tylko w klastrach po cztery i zwiększają złożoność i koszty głównych procesorów desktopowych.

Alder Lake ma zoptymalizowaną konstrukcję procesora, która równoważy efektywność energetyczną i wydajność na mniejszych matrycach. Unika również energooszczędnych rdzeni Gracemont na rzecz zorientowanych na wydajność rdzeni Golden Cove. Ten procesor nadal zachowuje czterordzeniową, ośmio wątkową architekturę 10. generacji, ale został ulepszony o lepszą konstrukcję.CenaJeśli szukasz podstawowego procesora do komputera, Intel Core i3 jest dobrym wyborem.

Procesory te są przeznaczone dla użytkowników, którzy nie muszą uruchamiać zbyt wielu aplikacji na raz. Jedyną wadą tego procesora jest to, że może on spowodować spowolnienie, jeśli utrzymasz zbyt wiele otwartych aplikacji. Intel Core i3-12100f jest dostępny w tych sklepach. Jeśli chcesz go kupić, możesz użyć porównywarki Lowpi, aby uzyskać najlepszą ofertę. Nie tylko znajdziesz najniższe ceny na procesorze, ale możesz również znaleźć kupony i kody promocyjne, które pomogą Ci zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy.

Możesz również sprawdzić stan zapasów I3-12100F i MSRP (Sugerowana cena detaliczna producenta) w każdym sklepie.Intel Core i3-12100f to czterordzeniowy / 8-wątkowy procesor o architekturze Alder Lake. Jego wydajność jest porównywalna z wydajnością procesora AMD Ryzen 3 3100 o taktowaniu 5,6 GHz. Można go jednak podkręcić, aby osiągnąć szalone wyniki.

OsiągiJeśli rozważasz modernizację procesora, powinieneś rozważyć wydajność procesora Intel Core i3 12100f. cztery rdzenie wydajności tego procesora działają z częstotliwością podstawową 3,30 GHz i obsługują maksymalną częstotliwość turbo 4,30 GHz. Jest to przyzwoite dla większości aplikacji, ale nie będzie w stanie obsłużyć najnowszych gier graficznych. Jeśli jednak planujesz podkręcić procesor, będziesz potrzebować wysokiej klasy chłodnicy.

Intel Core i3-12100f jest podstawowym procesorem dla architektury Alder Lake. Jest wyceniony na 105 USD i wyposażony w czterordzeniowy, ośmio-wątkowy procesor. Jednak nie ma żadnego z nowych rdzeni wydajnościowych Gracemont, które sprawiają, że ten procesor jest znacznie wolniejszy niż poprzednie modele. Procesor ma również monolityczną konstrukcję, co pozwala uniknąć problemów ze zgodnością, co czyni go dobrym wyborem dla większości zastosowań. Procesor działa również dobrze na prawie wszystkich systemach operacyjnych, więc powinien być w stanie obsłużyć szeroką gamę obciążeń.

PamięćJeśli szukasz szybkiego i responsywnego komputera, Procesor Intel Core i3 jest właściwym wyborem. Jeśli jednak masz zbyt wiele programów i aplikacji otwartych, może się okazać, że wydajność komputera spowolni. Jeśli tak, możesz rozważyć zakup lepszego procesora.Core i3 12100f zawiera cztery rdzenie i łącznie osiem wątków. Jego podstawowa częstotliwość zegara wynosi 3300 MHz i może osiągnąć do 4300 MHz dzięki technologii Turbo Boost. Posiada 12 MB pamięci podręcznej L3. Chociaż nie jest tak szybki jak procesor 6-rdzeniowy/12-wątkowy, ma dużą przewagę nad poprzednim modelem bazowym Core i3.

Core i3 12100f ma zintegrowany system graficzny, który jest identyczny z tym w 12400. Grafika jest zasilana przez Intel UHD Graphics 730. Zintegrowana grafika jest wystarczająca do korzystania z multimediów, ale nie jest idealna do gier. Grafika jest również gorsza od tych w AMD Ryzen 5000.

Zużycie energiiIntel Core i3 12100f jest czterordzeniowym procesorem pracującym na ośmiu wątkach z częstotliwością 4,1 GHz. W konfiguracji o najwyższej mocy zużywa 89W. jest to taka sama ilość mocy jak Core i7-12400f, ale 12100F oferuje dodatkową prędkość 50MHz. Układ jest dobrym wyborem dla tych, którzy nie potrzebują procesora high-end, ale nadal nie dorównuje procesorowi AMD Zen 2.

Intel Core i3-12100f jest wyposażony w cztery rdzenie i osiem wątków i wykorzystuje architekturę Alder Lake-S. Posiada maksymalną prędkość zegara 4300 MHz z zablokowanym mnożnikiem. Obsługuje pamięć DDR4-3200 i jest wyposażony w 58W TDP. Ma wyższą częstotliwość pamięci niż jego poprzednicy i został oceniony do użytku z różnymi aplikacjami.
 


Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi