< > wszystkie blogi

Moja Bloga

Coś co lubię i odwiedzam oraz polecam

Kryptowalutnie

17 sierpnia 2021
Kiedy Ty.S. ramię Binance, największa zmiana kryptowaluta na całym świecie, nieoczekiwanie wydany w tym sezonie sadzenia więc otrzymał zatrudniony Brian Brooks jako nowy CEO, wydawało się być ogromny zysk dla przedsiębiorstwa. Zobacz Bitcoin Rush. Brooks wyszedł z kadencji, gdy kontroler operacyjny w pieniądzach, gdzie biegał agencji rządowej, która czarteruje i nadzoruje instytucje finansowe kraju. Wierzył, że miejsce tuż po wielu stintach w innym organie regulacyjnym i od szefa WŁAŚCIWEGO oficera policji Coinbase, świeżo consumer Crypto zmienić.

Był, innymi słowy, dokładnie takim facetem, jakiego chciałbyś w swoim zespole, gdybyś był i powiedział, przepasując się na atak zwiększonej kontroli regulacyjnej dla krypto-którą nowy przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary Gensler wydaje się telegrafować. Binance jest wielkim światem handlu kryptowalutami: z wielkością zakupu od 20 miliardów do 30 miliardów dolarów w przyznanym okresie czasu 24-60 minut, przyćmiewa swoich kolejnych największych rywali(Coinbase, w przeciwieństwie do tego, zajmuje się jedną piątą). To wyprodukował Binance CEO i założyciel, Singapur-założona Changpeng Zhao (on wpływy przez CZ), multibillionaire - nie sam wśród listy najbogatszych i najbardziej imponujących wyników wewnątrz branży kryptograficznej, ale prawdopodobnie w międzynarodowym okresie finansowym.

Więc Wynajem wagi ciężkiej do nadzorowania rosnących operacji Binance w USA miało dużo sensu. Szukanie Brooksa było tego rodzaju zamachem, nawet bez wysiłku zignorować to, co zaprojektowano dla jego prekursorki, Catherine Coley, która otrzymała nazwę CEO Binance.US jeśli ta rozpoczęła się pod koniec 2019 roku. , czy rzeczywiście pani, aby zapewnić jako dyrektor generalny każdej ważnej wymiany krypto, wystarczający powód do wniebowstąpienia Brooks, ona stosunkowo została zmuszona.Coley i 32 Młody przeszczep Wall Street do crypto, Coley był sympatycznym i szczerym ewangelistą nie tylko dla Binance.US, ale dla całej branży zasobów cyfrowych, często tweetując analogie między krypto a koszykówką i przecinając jej posty wykrzyknikami. Ale nie otrzymała żadnej manifestacji rezygnacji. dodatkowo dotyk informujący o zatrzymaniu Brooksa nie odniósł się do niej, wzbudzając wątpliwości, czy w ogóle została poinformowana przed wiadomością.

Wytrwała, pomagając w reklamach, z dniami i nocami do góry. Przed komunikatem prasowym, jej ostatni tweet był tego dnia. Po czym, 6 sierpnia, po około 3 miesiącach w pracy, Brooks obserwował jej Twoje drzwi: "Pozdrowienia #crypto group. Pomagam wszystkim, aby byli świadomi, że zrezygnowałem z funkcji dyrektora generalnego Binance.US, " Brooks przedstawił na Myspace. "Pomimo różnic w drodze strategicznej, Jeśli tylko moi byli koledzy zasadniczo dobre wyniki. Ciekawe nowości przed nami! ” Drugi w sezonie z pewnością tak - szczególnie biorąc pod uwagę solidne bona fides Brooksa w Waszyngtonie, jeśli jedna zmiana prezesa nie wzbudziła wielu brwi. Tym razem nie podano nazwiska Prezesa Zarządu, a rzecznika Binance.US nie chciał podać, czy korporacja i tak będzie szukać 1 w. "Zawsze pamiętam, że rozmawiałem z nim wkrótce po tym, jak stał się odpowiedzialny i ten człowiek był raczej rozpalony, a także brzmiało to, jakby miał zamiar pomóc dopasować potężną strategię zgodną z przepisami Binance.US, i myślę, że miał całą pomoc i wsparcie w tabeli," twierdzi Anthony tu-Sekine, zależny od Waszyngtonu ukochany w praktyce prawa Seward i Kissel i przejść ich kryptowaluta i blockchain szkolenia. "To z pewnością zniechęca, że jego kadencja skończyła się tak natychmiast ... początkowe myślenie w mojej wyobraźni, gdy dowiaduję się o tym, było jednym szczególnym," uh oh yeah, wyróżnia się jak inne buty sportowe odwiedzając wkrótce zmniejszyć? ’” Zanim Brooks podjął pracę, Binance był podobno już w trakcie dochodzenia przez Commodity Futures Trading Commission nad tym, czy nielegalnie pozwolił Amerykanom dokonać pewnych transakcji na giełdzie.

W maju Bloomberg poinformował, że ten właściwy Departament praw i Internal revenue service zostały również patrząc na Binance. W czerwcu, Ty.K. na czarnej liście handlu, a w lipcu Tajscy regulatorzy złożyli krytykę prawną. (Pośród tego wszystkiego, dyrektor finansowy Binance, Wei Zhou, nagle zrezygnował na początku czerwca, powołując się na "powody osobiste", według Coindesk.) Ale Binance experienced przedstawił swojego Ciebie.S. organizacja miejmy nadzieję, że poradzi sobie z niektórymi zmartwieniami: jako niezwykłe Państwo bez oficjalnej siedziby, Binance nie może legalnie Cię wspierać.S. klientów, częściowo dlatego, że prezentuje wymianę w kilku kryptowalutach sec vistas jako zakazane papiery wartościowe (wraz z tokenami XRP z ok . dostawca komputerów). Binance.US został zbudowany do użytku indywidualnie, zapewniając amerykańskim obywatelom kupujących, jednocześnie wymieniając bardziej ograniczony zakres elektronicznych monet cyfrowych. Mimo to, według osoby zaznajomionej z sytuacją-stojącej przed zniechęcającym mandatem, Binance.US nie umknęło uwadze władz, a wraz z narastającymi problemami, Brooks-świadomy amerykańskiego śledztwa, kiedy przyjął tę pracę. "Wielu było zdumionych Brian nie skutkował wcześniej", stwierdza, że Mike Alfred, inwestor i doradca w startupach kryptograficznych i technologicznych, który również współtworzył Brightscope. W oświadczeniu potwierdzającym odejście Brooksa, ale zatrzymując się, nie dziękując mu ani nie życząc mu dobrze, CZ powiedział: "pozostaję pewny w Binance.US to biznes. Ta zmiana nie wpłynie Binance.US kupujących w jakikolwiek sposób.” Zhao Changpeng w 2019 roku.

Migawka: Andrey Rudakov / Bloomberg przez Getty Visuals CZ, sceny, potoki i choć doświadczonych butted głowy w dniach do tygodni poprzedzających jego rezygnacji, jak na kogoś przyzwyczajonego do sytuacji, a związane ze scenami. Brooks doświadczony znalazł się w pozycji wraz z dwóch do trzech prognostycznych strategii rozwiązania dochodzeń regulacyjnych boli Binance, specjalizuje się w oddzielaniu Binance.US od swojego światowego rodzeństwa. Plan zagospodarowania przestrzennego obejmował zupełnie nowy okólnik środków na podróże i poszerzył tabelę Binance.US, jaki jest najlepszy CZ, z nowymi, amerykańskimi członkami niezrzeszonymi z Binance. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej z Bloombergiem w Can, krótko po jego odejściu, Brooks zdefiniował, że jego znaczącą działalnością może być rozmowa z regulatorami, aby przekonać ich do Binance.US / align = "left" / "Zazwyczaj nie jesteśmy modyfikacją-ego Binance," wyjaśnił ze spotkania. Brooks łatwo układał swój plan w ruchach. Filarem jego strategii było przeniesienie technologii Binance-które firma była licencjonowania do Binance.US przed rozpoczęciem Brooks - z Azji do USA do drugiej części lipca, transfer w technice (obsługa niektórych operacji inwestycyjnych wraz z atrybutami) do Ciebie.S. machines skutecznie ruszył, a Brooks przygotowywał się do zerwania wielu nakładających się relacji dotyczących jego adresu internetowego obywatela USA, a także globalnego tylko jednego CZ ran. "Zdecydowanie jesteśmy w trakcie tej migracji. Więc ten związek zniknie stosunkowo niedługo - powiedział Brooks Forbes pod koniec lipca. Transport był jeszcze jeden fragment układanki, że Brooks wierzy, że pasuje do problemów regulacyjnych Binance w przeszłości. Ale na początku sierpnia, gdy Brooks sfinalizował programy w przełączniku, CZ nagle pociągnął connect, każdy twierdził.

Konflikt ogarnął współpracowników zdumieniem; czas przed rezygnacją Brooksa, Binance.US szef marketingu, Graham Kahr, otrzymał propozycję chwalenia swojego szefa z sytuacji Big Apple, komentując: "Brian byłby potężnym regulatorem, który był szorstki dla firm bankowych."Jego taktyka odrzucona, Brooks nie widział żadnego śladu do radzenia sobie z problemami regulacyjnymi firmy i z tego powodu nie mógł już tam pracować. 6 sierpnia ogłosił swoją rezygnację. CZ.2 Wyjaśnił Binance.US nadal podnosi pieniądze venture circular i dywersyfikuje zarząd, " tak ładnie [jak] zapewnienie odpowiedniej segregacji technologii i faktów."Przedstawiciel do Binance.US, w dokumencie do Intelligencer, powtórzył, że biznes "pozostaje poświęcony wyrażonemu strategicznemu biznes planowi", wyszczególniając wydarzenia fundraisingowe i rozwój tabeli - ale nie udało się szczególnie omówić intencje, aby przejść do technologii Binance z Tobą.S.

Bez nowego lidera dla Binance.US i niepewność nad dochodzeniami, niektórzy prawnicy i inwestorzy krypto szykują się do potencjalnych kar regulacyjnych schodząc szczupaka, choć nie jest jasne, czy Binance jako całość lub jednostka USA będzie celem. Doug Schwenk, CEO Digital tool Exploration, który vets i songs swaps, aby zagwarantować, że spełniają zasady dotyczące instytucjonalnych transakcji, ujawnia, że firma sprawdza Binance i Binance.US dla nowych osiągnięć i przyszłych metod egzekwowania przez rząd. "Wzywamy do transparentnego autorytetu, więc chcemy wiedzieć, kim są popularni przywódcy" - mówi Schwenk. "Musimy zobaczyć, że Binance.US pozostaje oddzielną firmą, prowadzoną przez oddzielny zespół zarządzający i ma różne zestawy zasad zgodności. Obserwujemy więc uważnie, aby zobaczyć, co się tam dzieje.” Brooks, w międzyczasie, prawdopodobnie będzie w porządku. Obecnie otrzymuje wiele ofert kariery od dostawców kryptowalut w poszukiwaniu swojego jedynego w swoim rodzaju praktycznego doświadczenia w branży, a także w finansowych organizacjach regulacyjnych.

 


Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi