< > wszystkie blogi

Zakupy z Chin

Majfrend płakał jak wysyłał

Alfawise S70 – Robot do mycia okien

4 września 2019
Alfawise jest to marka stworzona i promowana przez Gearbest (podobnie jak Zenflare, Zenstyle, Zanmini, Gocomma, FuriBee, Utorch). Podobnie jak Xiaomi próbują wejść ze swoim sprzętem do róznych branż. W swojej ofercie mają hulajnogi, szczoteczki, odkurzacze, urządzenia smart home, drukarki 3D i wiele innych (wszystkie urządzenia i opinie znajdziesz w sklepie Gear besto tutaj).
Alfawise S70 to ulepszona wersja jednego z najpopularniejszych robotów do mycia okien, czyli Alfawise S60 (został oceniony na 4.75 w skali 5). Urządzenie ma siłę 2800 Pascali, dzięki czemu mocno trzyma się okna, bez ryzyka że spadnie. Dodatkowym zabezpieczeniem jest lina, którą przywiązujemy do czegoś stałego i ciężkiego. Robot ma co prawda wbudowaną baterię 650 mAh, ale jest ona tylko zabezpieczeniem w przypadku, gdyby na chwilę zabrakło prądu lub odłączyłby się kabel zasilający.Na wstępie wspomnę, że od Alfawise S70 nie należy oczekiwać automatyzacji znanej z robotów odkurzających Xiaomi / Blitzwolf / Ilife. Nie działa to tak, że odstawimy robota na okno i o nim zapominamy. Cały czas trzeba go pilnować, sterować pilotem, zmieniać ściereczki i przenosić z okna na okno.
Ogólnie efekt mycia jest zadowalający. Silnych zabrudzeń i mocno zeschniętych plamek robot nie domyje, ale do regularnego sprzątania jak najbardziej się nadaje. W moim przypadku wygląda to tak, że pierwszy raz puszczam robota na sucho a następnie nawilżaną chusteczką namaczam zaschnięte i trudno zmywalne zabrudzenia. Dopiero wtedy puszczam go drugi raz z lekko nawilżoną dolną ściereczką. W zależności od tego jak brudne jest okno powtarzam ten krok, aż do skutku. Na samym końcu przecieram rogi oraz ramy i przenoszę robota na drugie okno.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi