< > wszystkie blogi

CZAJNA.PL

Recenzje, kupony i promocje z chińskich sklepów

Najlepsze pionowe bezprzewodowe odkurzacze z Aliexpress

17 stycznia 2021

Najmocniejszym odkurzaczem z listy jest Jimmy JV85 Pro, natomiast najlepszym wyborem do 1000zł jest Dreame XR oraz Jimy JV65 Plus. Ale także ILIFE H70 będzie dobrym wyborem...


1. Jimmy JV85 PRO

Producent należy do eko systemu Xiaomi. Dlatego też odkurzacze często są sprzedawane pod marką Xiaomi Jimmy. Można go zakupić w przedziale 1000-1300zł z polskiego magazynu (warto obserwować stronę czajna.pl, na której znajdują się kody rabatowe obniżające ceny produktów na Aliexpress)
Jimmy JV85 Pro jest obecnie jednym z najlepszych modeli na rynku, zarówno pod względem specyfikacji, wydajności, mocy ssania, jak i dołączonego osprzętu. Napędzany jest przez cyfrowy silnik bezszczotkowy 550W, który osiąga moc ssącą 200AW (z podciśnieniem 25kPa)(Airwat – jednostka siły ssącej, którą często posługują się producenci odkurzaczy). Dla porównania przeciętny odkurzacz bezprzewodowy ma ok. 115AW. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około 70 minut w trybie Eco (z elektroszczotką do 55 min). Dużą zaletą odkurzaczy akumulatorowych Jimmy jest wymienny akumulator. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany wyświetlacz LED, który informuje o poziomie naładowania baterii i wybranym trybie czyszczenia. Całość dopełnia imponująca ilość akcesoriów wykorzystywanych do odkurzania w różnych konfiguracjach.
Link do zakupu:

2. Dreame T20

Kolejny producent, który należy do ekosystemu Xiaomi. Jego cena jest waha się w przedziale 1100-1500zł. Często dostępny jest z polskiego magazynu na Aliexpress
Dreame T20 to najnowsza wersja odkurzacza pionowego z nowymi usprawnieniami i jeszcze większą mocą od poprzedników. Gdybym miał teraz dokonać zakupu, to raczej skusiłbym się właśnie na model T20, zamiast V11. Przede wszystkim ze względu na większą moc silnika 420W vs 450W z automatycznym dostosowywaniem mocy ssania do różnych rodzajów podłóg. T20 ma uniwersalną szczotkę do podłóg i dywanów, natomiast V11 ma typową rolkę z mikro fibry do twardych podłóg (można także używać na dywanach).
Dodatkowo dużym plusem w T20 jest odpinana bateria i możliwość doczepienia do elektro-szczotki elementu ze szmatką, który pozwala na jednoczesne mopowanie podłogi podczas odkurzania (trzeba ja dokupić oddzielnie).
Jedyny minus w T20 to krótszy czas pracy o jakieś 20 min w trybie eco.
Link do zakupu:

3. Dreame v11

Kolejny odkurzacz od Dreame, o którym wspominałem w poprzednim punkcie. Jego cena jest waha się w przedziale 1000-1200zł. Również często dostępny z polskiego magazynu na Aliexpress
Dreame V11 to pierwszy odkurzacz pionowy od Dreame z który posiada ekran do wyświetlania podstawowych informacji jak np. tryb odkurzania, pozostały czas pracy na baterii. Dodatkowo ma fajne rozwiązanie z zablokowaniem spustu (tzn. nie trzeba go trzymać podczas odkurzania jak np. w Dreame XR). Bardzo przypomina mi konkurencyjny model Roborock H6.
Jeśli chodzi o parametry to napędzany jest przez silnik bezszczotkowy 420W, który osiąga moc ssącą 150AW (z podciśnieniem 25kPa) czyli podobna jak w odkurzaczu Dyson V10. Czas pracy na baterii wynosi około 90 min bez podłączonej elektroszczotki.
Link do zakupu:

4. Roborock H6 Adapt

Marka Roborock zasłynęła ze świetnych robotów odkurzających (Roborock S5, Roborock S6), które są tańszą konkurencją dla IRobot Roomba.
Roborock H6 można zakupić w przedziale cenowym od 1100 do 1400zł. Wygląd i specyfikacja jest bardzo podobna do Dreame V11. Maksymalna moc to 150 AirWattów z podciśnieniem 25kPa, czas pracy 90min w trybie eco. Jest bardzo lekki, ponieważ bez końcówek waży około 1,4kg (o jakieś 100-200 gramów lżejszy od Dreame)
Również na górnej części rączki znajduje się ładny wyświetlacz OLED, na którym pojawią się podstawowe informacje.
Jeśli chodzi o wybór pomiędzy Dreame V11 a Roborock H6, to wybrałbym ten, który po prostu będzie tańszy. Będziecie zadowoleni z każdego z nich.
Link do zakupu:

5. VIOMI A9

Viomi to kolejna firma z ekosystemu Xiaomi. Ich najpopularniejszymi produktami są roboty odkurzające jak np. Viomi V3, Viomi SE, Viomi V2 Pro. Odkurzacz pionowy można zakupić w przedziale cenowym od 700 do 1000zł
Viomi A9 oferuje dużą ssania 120AW (z podciśnieniem 23Kpa) oraz 60 min pracy w trybie eco.
Ma bardzo elegancki i wyjątkowy design oraz siwiało LED, które zostało dodane z przodu głównej szczotki. Podświetlenie LED to bardzo fajna opcja, której brakuje mi w moim odkurzaczu Dreame XR. Plusem jest także bateria, którą można odczepić do ładowania.
Link do zakupu:

6. Dreame XR

Dreame XR to mój pierwszy odkurzacz pionowy z większą mocą ssania. Wcześniej miałem budżetowy Alfawise AR182BLDC i zdecydowanie warto dopłacić do większej mocy. Jego cena na Aliexpress waha się w przedziale 700-1000zł
Praktycznie w 99% zastąpił mi tradycyjny odkurzacz. Lekka konstrukcja sprawia, że proces odkurzania jest bardzo przyjemny, wręcz komfortowy.
Jest to odkurzacz z parametrami zbliżonymi do Dyson V10. Moc ssania wynosi 140AW z podciśnieniem do 22.000 Pa. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około 60 min w trybie eco. W tym trybie spokojnie można odkurzacz podłogi. Do dywanów i tapicerki używam średniego lub najmocniejszego.
Dla niektórych minusem może być fakt, że trzeba trzymać przycisk w trakcie odkurzania. Ten problem rozwiązano w nowszych modelach Dreame V11 / T20
Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych w okolicach 1000 zł.
Link do zakupu:

7. Jimmy JV65 Plus

Kolejna propozycja marki Jimmy. Można go zakupić w przedziale od 800 do 1000zł. Jest to dla mnie drugi najlepszy odkurzacz pionowy do 1000zł
Moc ssania wynosi 145AW z podciśnieniem do 22.000 Pa. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około 70 min w trybie eco.
Jimmy JV65 Plus nie jest typowym odkurzaczem pionowym, ponieważ poza odkurzaniem oferuje funkcję mopowania podłogi. Wpięcie mopa odbywa się poprzez naciśnięcie mopa podstawą elektroszczotki, natomiast odpięcie wymaga delikatnego zblokowania mopa stopą. Działanie samego mopa jest proste, odkurzacz wciąga zabrudzenia jako pierwszy, a następnie szmatka mopa przeciera podłogę.Jednocześnie warto podkreślić, że podłoga jest tylko lekko zwilżana i nie zostają na niej żadne krople.
Link do zakupu:

8. ILife H70

Ilife H70 to najtańszy odkurzacz pionowy z listy. Jest jednym z najpopularniejszych odkurzaczy pionowych na Aliexpress. Często można go dostać poniżej 400zł.
Spokojnie wystarczy do posprzątania mniejszego mieszkania, w którym nie ma dywanów. Jego moc ssania wynosi 21kPa. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około 40 min w trybie eco. Plusem jest siwiało LED na głównej szczotce, odpinana bateria oraz spory pojemnik na kurz o pojemności 1,2L
Link do zakupu:
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi