< > wszystkie blogi

blog24's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Ultradźwięki w fizykoterapii.

12 listopad 2018

Ultradźwięki w gabinecie leczniczym.

Ponizej znajdziecie trochę informacji o terapii ultradźwiękami.

Dziś, dla odmiany kilka słów o rehabilitacji, a nie jak zwykle o kosmetyce. Zanim jednak przejdziemy do rzeczy najważniejszych to na wstępie muszę powiedzieć, że jest to nadal , mimo upływu czasu nowość stosowana w walce z bólem powstałym przy licznych zwyrodnieniach, nerwobólach mięśni, przykurczach mięśni, ostrogach i stanach zapalnych stawów. Ultradźwięki używane w fizykoterapii to drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego czyli powyżej 20 kHz. Powstała fala ultradźwiękowa oddziaływuje na nasz organizm na kilka sposobów. Są to tzw. mikromasaż tkanek, efekt cieplny i fizykochemiczny. Mimo, iż nie słyszymy i właściwie nie czujemy, że jesteśmy poddawani działaniu ultradźwięków to nasze ciało przechodzi prawdziwą rekonwalescencję. Wiedzmy jednak, że mimo iż zabiegi z użyciem ultradźwięków pomagają, przynosząc ulgę w bólu, to trzeba też wiedzieć, że nie zawsze można się zdecydować na tą metodę terapii.

Wskazania do zabiegu ultradźwiękami :

-bóle i nerwobóle mięśni, przykurcz mięśni
-zapalenie stawów kręgosłupa, zwyrodnienia stawów rąk i stóp
-rwa kulszowa, zwyrodnienie stawu biodrowego i kolanowego
-bóle fantomowe po amputacjach kończyn
-blizny
-ostrogi piętowe
-nerwobóle

Ultradźwięki Kielce

Zabiegi z użyciem ultradźwięków
w rehabilitacji odgrywają bardzo dużą rolę. Sprawiają, że zmniejsza się napięcie mięśni i poprawia proces utleniania. Poza tym pomagają uporać się z bólem i działają przeciwzapalnie.
Dzięki temu, że wnikają do organizmu rozszerzają naczynia krwionośne i poprawiają pracę układu krążenia. Wzmagają też przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu substancje czynne leków są łatwiej przyswajane. Poza tym ultradźwięki są konieczne w przyspieszeniu gojenia ran.
Zabieg falami ultradźwiękowymi trwa krótko. Średnio od 5 do 15 minut. Wszystko zależy od miejsca poddanego zabiegowi.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi