< > wszystkie blogi

Filmy, które warto obejrzeć

Nie oglądaj słabych filmów!

Top Gun Maverick (2022)

19 maja 2022

Sequel filmu „Top Gun” z 1987 roku, „Maverick” otwiera się na dzień przed wojną postaci Toma Cruise'a w Iraku i poznajemy nowego amerykańskiego pilota myśliwskiego. Po zdominowaniu walki powietrznej Maverick musi pogodzić się z tym, co to znaczy być bohaterem i czy powinien wycofać się z konfliktu. Film jest wypełniony sekwencjami akcji, scenami wyścigów powietrznych i trzymającym w napięciu napięciem.

Sprawdź, gdzie obejrzeć Top Gun Maverick: https://upvod.pl/filmy/top-gun-maverick/

W tym poście na blogu omówione zostaną główne tematy filmu, w tym miłość, rodzina, przyjaźń, a także krótkie streszczenie tego, co dzieje się w każdej kluczowej scenie, która składa się na ten klasyczny film.

Motywem przewodnim filmu jest miłość. Maverick kocha swoją żonę Annie. Kocha także kolegów z eskadry i sojuszników. To właśnie motywuje go do powrotu do walki powietrznej, wbrew wszelkim przeciwnościom. Miłość Mavericka do żony i kolegów z eskadry przejawia się na wiele sposobów, na przykład poprzez troskę o ich bezpieczeństwo, pamiętanie o nich w osobistych chwilach, udzielanie im rad lub przemyśleń na temat ich kariery, a nawet przezwiska, które im nadaje, są oznaką jego szczera troska o nich. „Mission Impossible” (Maverick) to stary przydomek nadany przez Mavericka, gdy był instruktorem w szkole Top Gun Maverick online, ze względu na jego niesamowitą umiejętność podejmowania niemożliwych misji bez porażki. Inne pseudonimy to „As” i „Hollywood”.

Obejrzyj Top Gun Maverick: https://vod3.pl/filmy/top-gun-maverick/

Maverick kocha również swój kraj i ideały, które reprezentuje jego praca w Top Gun Maverick. To właśnie motywuje go do powrotu, gdy odkrywa, że jego wróg jest zarozumiałym pilotem, który przypomina mu siebie z przeszłości; stary Maverick z Top Gun Maverick.

Innym ważnym tematem tego filmu jest rodzina. Ojciec Mavericka był pilotem myśliwca i nigdy tak naprawdę go nie znał. Mimo że jego matka bardzo go kochała, czuje, że nie ma innej rodziny niż jego żona Annie, która również jest pilotem myśliwca. Maverick ratuje życie swojemu nowemu towarzyszowi z eskadry podczas misji. To początek jego przyjaźni z nowym facetem, a Maverick próbuje nawiązać z nim więź, rozśmieszając go.

Ważną relacją w filmie jest relacja Mavericka z jego instruktorem w szkole Top Gun Maverick. Kiedy byli instruktorami, łączyła ich więź, którą niewielu może zrozumieć. Byli dla siebie jak bracia i dlatego Maverick mógł łatwo opowiedzieć o tym, jak się czuł, gdy był skarcony lub krytykowany przez swojego instruktora Johna Stuckiego (Tom Skerritt). Łatwo też było mu zobaczyć, jak ten człowiek postawił wszystko na szali dla niego i Annie, co doprowadziło ich do małżeństwa. Później odkryto, że Maverick ma chorobę Alzheimera i traci pamięć o swoim przyjacielu.

Wreszcie film opowiada o przyjaźni. Relacja Mavericka z Goose jest podobna do relacji braci. Wiele razem przeżyli i dzięki temu nawiązali między sobą silną więź. Nawet gdy Goose zginął na początku filmu, Maverick nadal tęskni za nim do tej pory. Inna ważna przyjaźń, która jest przedstawiona, była między Maverickiem a innym studentem Top Gun Maverick o imieniu Jester, który stracił oko w poprzedniej bitwie z Maverickiem. Błazen nie lubi go za to, że go zranił, ale wciąż nie ma w sobie tego, by go za to nienawidzić. Nazywa go nawet przyjacielem „Hollywood”. Mavericka i Goose łączy niewypowiedziana więź, która jest widoczna tylko wtedy, gdy prowadzą ożywioną dyskusję na temat poprzedniej misji.

Źródło: https://vodfilmy.pl/filmy-online/top-gun-maverick-2021-lektor-pl/

Jedna z najbardziej emocjonalnych scen w tym filmie dotyczy ostatniej misji Mavericka. Walczy w walce powietrznej ze swoim dawnym wrogiem, który przypomina mu samego siebie z kariery Top Gun Maverick. Jego stary wróg jest dobrze znany z używania większych samolotów do pokonania przeciwników, co prowadzi do zestrzelenia go. Po zawarciu paktu z Bogiem wygrywa bitwę z pomocą innych pilotów, którzy wierzą w Boga, ponieważ odkrywają, że modlił się przez całą ich walkę. Film kończy się, gdy Maverick stoi na asfalcie ze swoją kohortą i czekającą na niego żoną Annie, przyznając, że jest najlepszy na świecie.

W „Top Gun: Maverick” występują Tom Cruise jako Pete „Maverick” Mitchell, Val Kilmer jako Tom „Iceman” Kazanski i Anthony Edwards jako Nick „Goose” Bradshaw oraz Jon Hamm jako Will Cooper. Film wyreżyserowany przez Josepha Kosińskiego jest oceniany jako PG-13 za przemoc i język.
 


Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi