< > wszystkie blogi

Bycie sobą

Dzyń dzyń... Dzień dobry, czy chciałby Pan porozmawiać o SOBIE?

Wykresy z nieba i liniowa ekspansja z 3.2 c przez ostatnie 10 mld lat, a z niej stała Hubble'a

5 marca 2023
A modele, ktore stoją za wykresami? Jesli ktos umie znalezc najnowsze dane, do ktorych dopasowuje sie krzywa akceleracji w modelu ΛCDM, to prosze o pomoc.http://www.astro.sunysb.edu/rosalba/ast101/SPRING15/LECT33.pdf

Komentarz do czterech górnych wykresów: Aha

Dopasowana prosta ma wsp. kierunkowy 3.2, co oznacza liniową ekspansję z prędkością 3.2 c przez ostanie 10 mld lat. Tą prędkość ekspansji dostajemy z prawa Hubble'a przy podstawieniu obecnego rozmiaru 46.5 mld LY i wartości stałej Hubble'a równej odwrotności czasu Hubble'a równego 14.5 mld lat, dającej wartość 67.45 (km/s)/Mpc, która jest wartością przewidywaną, z którą nie chce się zgodzić połowa najnowszych pomiarów:Z kolei prędkość 3.2 c jest znana, lubiana i powszechnie uznawana, ale tylko jako obecna prędkość naszej ekspansji. WTF?

Jedno nieswiadome zalozenie zrobilem, ale mam juz przeswiadczenie, ze sluszne. Srednia odleglosc miedzy galaktykami skaluje sie dokladnie tak samo jak promien obserwowalnego w-świata, dlatego moglem doskalowac jedno do drugiego przy dopasowaniu prostej.

 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi