<< >> wszystkie blogi

Actius Finanse Blog

Potwornie absurdalny blog

Jak lansowano banksterkę w Polsce? Spekulanci w Polsce.

2018-06-19 12:32:07 · Skomentuj

Jak lansowano banksterkę w Polsce, czyli o wprowadzaniu do kraju największych spekulantów finansowych na światowych rynkach.


Czy gmina może zostać zlikwidowana za długi?

2018-06-19 12:26:03 · Skomentuj

Czy gmina może zostać zlikwidowana za długi? Finansowa inżynieria ze społecznym mechanizmem w tle.

W styczniu 2019 roku gmina Ostrowice przestanie istnieć. Jej długi przejmie Skarb Państwa, a terytorium – sąsiednia gmina Drawsko Pomorskie (a część, być może, gmina Złocieniec).

Marihuana – czy taka straszna jak ją malują? Czy robi z człowieka życiowego niedorajdę?

2018-04-26 09:28:16 · Skomentuj

Marihuana – czy taka straszna jak ją malują? Czy robi z człowieka życiowego niedorajdę?

6 komentarzy/Med-Legal

Jak opisywany jest temat marihuany w mediach?

Praktycznie zawsze marihuana staje się obiektem zainteresowań mediów z powodu samobójstw nastolatków. Natomiast ciężko jest komukolwiek udowodnić i merytorycznie uzasadnić taką tezę. Czy ktokolwiek udowodnił związek samobójstwa nastolatka z użyciem marihuany? Samobójstwa wśród młodych często bywa z samobójstwami wśród młodych, w okresie skłaniającym do refleksji nad życiem, często są to Nowy Rok, Boże Narodzenie, własne urodziny. Jeżeli ocena własnych osiągnięć i perspektyw w podsumowaniu wypadnie źle rozwiązaniem może być samobójstwo. Często rodzice młodych samobójców obwiniają wszystko i wszystkich dookoła, nie zastanawiając się nad życiem i załamaniem psychicznym własnego dziecka. Wyrzucony z domu na ulicę chłopak Dobre intencje nie gwarantują skuteczności działania, a dobrymi chęciami brukowane jest piekło. Kto wie, czy takiego właśnie piekła domowego nie brukują swoimi intencjami opiekuńcze matki. Dzieci silniejsze psychicznie uratują się, natomiast te dzieci o słabszych psychikach mogły popełnić samobójstwa, kiedy orientują się, że straciło wsparcie rodziców. Należy tu szeroko zgłębić tematykę inteligencji emocjonalnej wśród rodziców dzieci.

Marihuana medyczna | Odszkodowania | Med-Legal


Czy polski rząd niszczy najbardziej perspektywiczną branżę na świecie?

2018-04-07 12:21:39 · Skomentuj
Skutki podatkowe obrotu kryptowalutami.

Z bieżącego komunikatu Ministerstwa Finansów o „Skutkach podatkowych obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC„ oraz jego pierwszych interpretacji może wynikać, że mamy najmocniejsze podejście na świecie dotyczące opodatkowania kryptowalut.

Dlaczego PKB Rumunii urosło o 8,8%?

2017-12-03 13:46:56 · Skomentuj
"PKB Rumunii urosło o 8,8%. Wcześniej Rumuni zlikwidowali ponad 100 drobnych danin, obniżyli VAT i podatek dochodowy. Od 2018r. zmniejszają PIT z 16% do 10% i podwyższają kwotę wolną od podatku do 23k zł". Nie pompują PKB ze świadczeń socjalnych opartych na długu.. Wnioski?

źródło: https://twitter.com/Conectum_PL/status/930424152749731842


Masowa rzeź „winiątek”, czyli co może czekać polskie małe i średnie firmy...

2017-11-30 14:02:55 · Skomentuj
Powołując się na najnowsze informacje portali branżowych w zakresie finansów i prawo łatwo natrafiać na informacje dotyczące ciągłych wydatków budżetowych. O ile zwykły szary obywatel prawdopodobnie może być zadowolony z obietnic rządu dotyczących podwyżek socjalnych, o tyle małe i średnie firmy prawdopodobnie znów dostana rykoszetem.

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi