<< >> wszystkie blogi

Shameus's blog

Potwornie absurdalny blog

Stworzyłem grę strategiczną dla maniaków...

2015-01-01 23:14:17 · Skomentuj
Zajęło kilkanaście lat, ale jest gotowa do grania. Najtrudniejsze było opracowanie kluczowych elementów, takich jak płynna i szybka rozgrywka dla kilkudziesięciu graczy jednocześnie.

Gra nazywa się "Królestwo", ulokowana jest na tle historycznym w XVIII wieku, może w nią grać nawet 50 osób, jeśli znajdzie się odpowiednie pomieszczenie, a chętni będą dysponować czasem.

Na grę składają się dwie duże plansze z mapami, sporych rozmiarów pulpity do sterowania budową i werbowaniem wojsk (wszystko na magnesach!).

Gracz ma do dyspozycji 11 jednostek bojowych, flotę transportową, rozbudowę infrastruktury wojskowej i handlowej.

Każda jednostka (kompania) posiada stan osobowy, który jest ważny podczas bitwy - armie stworzone przez graczy walczą na polu bitwy, a pomaga w tym program komputerowy przeliczający każdy atak/obronę, gdzie uwzględniona jest liczba walczących w starciu ludzi, ich wyszkolenie a nawet obrana taktyka, np. flankowanie, atak frontalny itd. Koszt zrobienia gry wyniósł około 3 tys. zł, nie wliczając setki godzin na testy, rysowanie grafik, pisanie instrukcji, tworzenie nowych rozwiązań lub ulepszanie tego, co wymagało poprawy.

Docelowo chciałbym, aby gra została przeniesiona na platformę PC, jako że stworzone przeze mnie rozwiązania są unikatowe na skalę globalną, i żadna gra nie oferuje jak dotąd całego rozmachu wieloosobowej kampanii dla 200 graczy.

Fotki poniżej:
http://naforum.zapodaj.net/ce837558995f.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/a010cc98db47.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/e7a96ef90fc9.jpg.html

dla chętnych założyłem też temat na małym forum: projektnostalgia.phorum.pl

Grafika jest dla mnie zadowalająca, jako że jestem amatorem w te sprawy - szata graficzna gry jest przyjemna dla oka i tworzy niebywały klimat.

Jeśli są chętni na kilkudniową sesję, to mogę zorganizować większy event za kilka miesięcy dla 10-20 graczy :) z nagrodą pieniężną dla zwycięzców.

Najpopularniejsze posty
Moje pliki
Moje albumy w Szaffie
Statsy bloga
  • Postów: 0
  • Komentarzy: 0
  • Odsłon: 1442

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi