< > wszystkie blogi

Zdrowe odżywianie - dieta pudełkowa

11 czerwca 2019
Coraz więcej osób dba o swoją sylwetkę i zwraca znaczną uwagę na to co je. Ze względu na różne choroby cywilizacyjne lekarze zalecają stosowanie odpowiedniej diety, która ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Odpowiednia dieta chroni przed różnymi chorobami, takimi jak cukrzyca, miażdżyca, czy nadciśnienie. Wśród osób zapracowanych, które nie mają czasu na samodzielne komponowanie i przygotowywanie potraw stale rosnącą popularnością cieszy się dieta pudełkowa.

Korzyści związane z dietą pudełkowa

Jak każda inna dieta ma ona wady i zalety. Ogromną zaletą jest fakt, że codziennie dostarczane są świeże posiłki - wprost pod drzwi klienta. Każdego dnia osoba korzystająca z cateringu otrzymuje pięć potraw na cały dzień. Potrawy są doskonale zbilansowane, odpowiednio do potrzeb każdego klienta. Oferta cateringu jest bardzo bogata. Znajdują się w niej między innymi dania wegańskie jak i wegetariańskie. Często istnieje również możliwość indywidualnego ułożenia jadłospisu. Jest to rozwiązanie idealne dla osób zmagających się z różnymi chorobami bądź alergiami pokarmowymi.

Kwestie związane z ekologią

Niestety wadą są spore ilości plastikowych opakowań, w których dostarczane są potrawy, dlatego warto znaleźć catering dietetyczny, który dba również o ekologię. Posiłki dostarczane w szklanych słoiczkach niosą większe korzyści dla zdrowia, a co ważne można je ponownie wykorzystać. Rano dostawca, który dostarcza catering odbiera czyste słoiczki z poprzedniego dnia.

Wybór odpowiedniej firmy cateringowej

Aby znaleźć jak najlepszy catering warto zdać się na opinię i oceny zamieszczone w internecie przez innych klientów. Najczęściej na stronie internetowej danej firmy dostępny jest szczegółowy cennik. Catering można zamówić na okres próbny, który wynosi tydzień lub dwa tygodnie i po tym czasie przedłużyć usługę lub z niej zrezygnować. Koszt takiej usługi wynosi około kilkuset złotych miesięcznie w zależności od wybranej diety. Gotowe potrawy można bez problemu zabrać ze sobą do szkoły, pracy a nawet w dalszą podróż.

Samodzielne przygotowanie potraw

Wiele osób uważa jednak, że samodzielne przygotowywanie posiłków jest korzystniejsze pod względem kosztów, jak i smaku. Takie osoby często korzystają z internetowych poradników, znajdujących się na takich stronach jak: http://www.posmak.pl, dzięki czemu krok po kroku mogą stworzyć zdrowe posiłki z całego świata.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi