< > wszystkie blogi

Brelok do kluczy - prezent idealny?

28 listopad 2018
Kiedy zbliżają się urodziny lub imieniny bliskiej osoby, większość z nas zawsze ma problem z kupieniem odpowiedniego prezentu. Chcielibyśmy podarować jej coś praktycznego, ale jednocześnie oryginalnego. A gdy jest to najbliższa nam osoba, chcemy by mogła mieć ten podarunek zawsze przy sobie. Ale co by to mogło być? Najlepiej jakiś elegancki, a jednocześnie pomysłowy drobiazg.


Co powiecie na brelok do kluczy?
Na pewno większości osób brelok do kluczy kojarzy się z całkiem zwykłym produktem, których w sklepach nie brakuje. Trzeba jednak podkreślić, że obecnie można natknąć się na naprawdę fajne breloki, które charakteryzują się nie tylko funkcjonalnością, ale jednocześnie stanowią gustowny i bardzo ciekawy drobiazg, na który warto zwrócić uwagę.

Jakie funkcje spełnia brelok do kluczy?
Klucze to przedmioty, które najczęściej ulegają zgubieniu, a wiadomo przecież jak bardzo są ważne. Bez nich nie otworzymy drzwi do mieszkania ani samochodu. Nie ma problemu jeśli tylko na chwilę się zawieruszyły i jakoś się znajdą, ale gorzej, gdy naprawdę je straciliśmy. Taka sytuacja kończy się najczęściej wezwaniem ślusarza, który musi wymienić zamek w drzwiach.
• Ochrona kluczy to jedna z najważniejszych funkcji jaką spełnia brelok do kluczy. Zawieszony przy kluczach sprawia, że trudniej je zgubić, ponieważ zwiększa ich ciężar i objętość, a jednocześnie również dlatego, łatwo je odnaleźć, np. w torebce czy kieszeni.
• Na rynku są też breloki wyposażone w urządzenia elektroniczne, ułatwiające odszukiwanie zgubionych kluczy. Breloki z taką funkcją wprowadziła przykładowo firma mySafety - wyposażając je w unikalny numer ID, dzięki któremu zgubione klucze wrócą do nas w szybkim czasie.
• Brelok pełni także funkcję estetyczną, a gdy jest ozdobiony nazwą firmy lub jej logo, może stanowić świetny gadżet reklamowy.
Może mieć też postać scyzoryka, otwieracza do butelek, miniaturowego kalkulatora czy malutkiej latarki diodowej.

Rodzaje breloków
Jest mnóstwo rodzajów breloków. Najpopularniejsze z nich to:
• Brelok do kluczy z numerkiem stosowany w pokojach hotelowych, szkołach, urzędach;
• Brelok z identyfikatorem jedno lub dwustronnym;
• Brelok hotelowy, duży i dość niewygodny, mający zapobiegać przypadkowemu wyniesieniu;
Brelok dekoracyjny, chętnie wykorzystywany do różnych kluczy przez zwykłych użytkowników.

Podsumowując, brelok do kluczy to doskonały pomysł na prezent dla każdego. Zawieszki są wykonywane z trwałych tworzyw sztucznych, odpornych na zabrudzenia, wilgoć i zmiany temperatury, dzięki czemu przez dłuższy czas będziemy mogli cieszyć się ich pięknym wyglądem.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi