< > wszystkie blogi

Awaria samochodu i co teraz?

31 styczeń 2019
Kiedy niespodziewanie nastąpi awaria auta, a my sami nie jesteśmy w stanie dojechać do mechanika, z ratunkiem przychodzi pomoc drogowa. W obecnych czasach pomoc drogowa, często posiada także własnych mechaników, którzy pomogą zdiagnozować i naprawić usterkę.Wezwanie pomocy drogowej

W przypadku usterki pomoc drogowa może być wezwana poprzez naszego ubezpieczyciela, odpłatnie lub nie, jeśli osoba, która jest właścicielem auta posiada wykupioną opcję Ubezpieczenia Assistance. W innym przypadku zdani jesteśmy na wezwanie pomocy na własną rękę. Często jedynym wyjściem jest holowanie auta. Tutaj zazwyczaj można dogadać się z firmą czy auto ma być odstawione pod wskazany przez kierowcę adres czy zabrane do serwisu firmy holującej.

Całodobowa pomoc drogowa

Przedsiębiorstwa oferujące usługę holowania samochodów, posiadają w swojej ofercie różne środki transportu. Są to maszyny, które mogą holować auta, załadować je na lawetę, posiadają wyciągarki i różne inne potrzebne akcesoria. Aby mieć pewność, że dana firma pomoże nam w każdej sytuacji należy sprawdzić godziny jej pracy, a także dni, w których świadczy ona usługi. W dzisiejszych czasach najczęściej mamy do dyspozycji firmy, które pracują całą dobę. Warto wybrać tę, która dojedzie do kierowcy o każdej porze dnia i nocy.

Koszt holowania samochodu

Koszty usługi, jaką jest holowanie auta często uzależnione są od sprzętu, jakim dysponuje firma. W większości przypadków wpływ na cenę ma laweta, jaką posiada i wysyła przedsiębiorstwo, jej wielkość oraz wyposażenie. Koszty uzależnione są także od odległości, jaką musi pokonać pomoc drogowa, obszaru usług, a także pory udzielanej pomocy. Niektóre zakłady mechaniki pojazdowej posiadają w swojej ofercie dowóz awaryjnych pojazdów do warsztatu. Często wliczają koszty transportu do ogólnej wyceny naprawy lub w momencie podjęcia serwisu usługę tą traktują gratisowo.

Znalezienie odpowiedniej firmy

Aby móc spokojnie jeździć po drogach, a w przypadku awarii nie mieć problemu z wyszukaniem odpowiedniej firmy, należy mieć w samochodzie wizytówkę wybranego wcześniej przez nas przedsiębiorstwa lub skontaktować się ze swoją ubezpieczalnią.

 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi